Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dostałem ofertę pracy #webdev #b2b #zdalna ale w umowie mam cos takiego:

Ze względu na uzyskanie przez Wykonawcę dostępu do Informacji Poufnych w związku ze świadczeniem Usług, Wykonawca zobowiązuje się w trakcie obowiązywania Umowy, nie prowadzić działalności konkurencyjnej względem Zamawiającego, chyba że Zamawiający udzieli w tym zakresie zgody (np. mailowo) pod rygorem nieważności (dalej to zobowiązanie jako: „Zakaz Konkurencji”).

Przez działalność konkurencyjną, o której mowa w pkt. 6.1 powyżej, Strony rozumieją świadczenie usług identycznych lub podobnych do Usług (lub ich części) na rzecz innego podmiotu niż Zamawiający, bez względu na tytuł prawny świadczenia tych usług oraz ich odpłatny lub nieodpłatny charakter (nie dotyczy to wykonywania Usług na rzecz klientów Zamawiającego zgodnie z ustaleniami Stron w ramach Umowy) lub podejmowanie jakichkolwiek czynności prowadzących do stworzenia jakiegokolwiek oprogramowania dla jakiejkolwiek osoby lub podmiotu trzeciego, nie przy współpracy z Zamawiającym.

Troche to slabe czy mi się wydaje? Poufność ok, ale żeby cos dorobić po godzinach/weekendami musze prosić o zgodę. Dodatkowo mam swoich klientów którzy czasami o cos proszą. Do tej pory miałem tylko zakaz konkurencji polegajacy na pracy dla klientów zamawiającego.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
To jest gówno warte. Działalność konkurencyjną wymaga określenia podmiotów które konkurencję stanowią. Tworzenie jakiegokolwiek oprogramowania nie jest konkurencją. W sumie na b2b to już totalna kompromitacja bo takie zapisy właściwie zaprzeczają b2b.