Wpis z mikrobloga

To zaskakujące jak dużo ludzi trzyma jeszcze depozyty na zwykłych, nieoprocentowanych rachunkach. Wczoraj gadałem z ziomkami i tylko jeden sobie obligacje kupił, reszta tak kisi bez sensu. A wielkie oczy robili jak mówiłem, że 8% na lokacie to teraz nie jest wielki wyczyn. Albo COI 7%. Jedna znajoma co tak kisi ponad 300k wprost powiedziała, że głupoty gadam i lokaty to 0,1% XD Zaraz roześlę im linki, niech sobie pozakładajo

#nieruchomosci #lokaty #pieniadze #oszczedzanie #ekonomia #gospodarka
  • 48
@Balactatun:

Pekao - na nowe środki. Co robisz po 6 miesiącach?

Przypominam, że przelew USD SEPA jest płatny, więc takie żonglowanie jest utrudnione w stosunku do PLN.
@Balactatun: Freedom24 to nie bank. Trzymanie tam poduszki finansowej lub dolarów które mają zabezpieczać przed kryzysem/wojną jest dosyć ryzykowne. Co jak upadnie firma? Nie ma Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Do podziału majątek firmy, więc pewnie nie wystarczy dla wszystkich.

Co z ryzykiem? Bo napisane:

Skąd bierze się rentowność? 3% w dolarach i 2.5% w Euro rocznie?

Każdego dnia roboczego środki klientów z kont D są inwestowane zgodnie ze zleceniem klienta w transakcje
@mickpl: w czasie poswieconym na te wszystkie wpisy nauczylbys sie czegos zyskownego zeby spokojnie kupic wymarzone mieszkanie na raty bez przejmowania sie cena i wysokoscia raty, tak robi wiekszosc ludzi i jest im z tym dobrze. Prywatne mieszkanie to pasywo a ludzkie zycie jest krotkie (szczegolnie twoj "prime time") wiec mie maja tu sensu zadne strategie i analizy trendow, co innego gdybys byl funduszem inwestycyjnym z planem istnienia i zarabiania przez
@mk321 oczywiście płatne przelewy Sepa obniżają zysk i trzeba liczyć czy się opłaca żonglować między kontami.

https://lp.freedom24.com/pl/savings-plans

oprócz konta D na freedom24 są też lokaty na około 5%, ale depozyt ubezpieczony jest tylko do 20k € więc również nie polecam trzymać większych kwot.

Jeśli chodzi o dolary to wolę nawet trzymać je na nieoprocentowanym koncie niż te nasze pieniążki z orzełkiem.
Pobierz Balactatun - @mk321 oczywiście płatne przelewy Sepa obniżają zysk i trzeba liczyć czy...
źródło: temp_file9056283521679515332
@Leniek ogólnie pół roku temu zamknąłem firmę i zatrudniłem.sie.jako.konstruktor. kasa leży na.koncie.i nie.wiem co z nią zrobić. myślę o działce nad jeziorem.
@mk321 na Revolut mam aktualnie 3,54% na USD, zabezpieczenie tak samo jak wkłady bankowe, dostępne w każdej chwili (odsetki naliczane dziennie). doładować można PLN kartą za darmo. gorzej z wypłaceniem - przewalutowanie do PLN i przelew wychodzi ok. 20 PLN/10k PLN. ja przerzuciłam ostatnio przez PayPal i XTB jak miałam większą kwotę i poszło za darmo.

@PanieAreczku ING ma dla nowych klientów oszczędnościowe na 7.9% (3 miesiące do 200k).
możesz kupić obligacje amerykańskie bardzo prosto, przy użyciu ETF


@emenems: który to już raz na mirko ktoś myli, że kupno obligacji to to samo co kupno ETF na obligacje.

Nie, to nie to samo. Obligacje kupujesz po to, żeby bezpiecznie przechować pieniądze, a ETF na obligacje kupujesz po to, żeby spekulować.

- Inwestycja w ETF na obligacje to co innego niż inwestycja w obligacje: https://inwestomat.eu/dlaczego-ceny-funduszy-etf-na-obligacje-zmieniaja-sie-dynamicznie/
- Nie będąc obywatelem USA nie
@mk321: no dobra, to co robic gdy zarabiam w dolarach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aktualnie wymieniam grosiki na zycie +podatki/oplaty na lokalnych gorkach. Reszta (70% tego co mam), lezy sobie na koncie.
Planuje za rok/1.5 kupic mieszkanie/dom. To czy je kupie zalezy od tego ile kredytu dostane i ktore w koncu wybiore xD (kredyt na 1-1.5kk xD) takze nie mam pojecia czy pol roku czy poltora