Wpis z mikrobloga

@bartton: tak, oczywiście. jak sam czytasz, "wstęp" na autostradę mają pojazdy rozwijające taką prędkość. A gdzie tu jest napisane o minimalnej prędkości na autostradzie? Niebywałe, że ludzie potrafią powołać się na przepisy i nie wyciągać z nich informacji.
@Wredna_pomarancza wez No mi poszukaj zdjecie z wbitym kodem gdzie ktoś ma wbite ograniczenie prędkości bo pierwsze słyszę takie cuda, albo jakiś inny wpis ze lekarz mi pozwala na jazdę z prędkością max 90km lub 50
@Wredna_pomarancza

a upierając się, że to określa minimalną prędkość, nawet nie zdalbys testu na prawo jazdy¯\(ツ)/¯


Fun fact: na testach jest pytanie o minimalną prędkość i jedną z odpowiedzi jest właśnie 40 km/h. Oczywiście błędną. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@FueGo

wez No mi poszukaj zdjecie z wbitym kodem gdzie ktoś ma wbite ograniczenie prędkości bo pierwsze słyszę takie cuda, albo jakiś inny wpis ze lekarz mi pozwala na jazdę z prędkością max 90km lub 50


A po co ma ci tego szukać? Skoro jest taka możliwość to należy zakładać, że taka osoba może się przed nami poruszać.
nie chodzi mi o sytuacje, w której ktoś blokuje lewy pas


@Wredna_pomarancza: ok, nie czytałem kolejnych komentarzy, mój błąd []

rozumiem że zapierdzielacze typu 160 na lewym pasie, się do tego obowiązku stosują?


@Wredna_pomarancza: no, nie szarżujmy, 160 km/h to nie nazwałbym #!$%@? - każdego tygodnia lecę w dwie strony trasę Poznań - Kałuszyn po A2 i wiem co mówię ( ͡~ ͜
@Wredna_pomarancza:

tylko czasem nie może.

za to autostradą jeździć też nie trzeba. Jak się patrzy na takie parówy jadące osobówkami tyle co tiry, to się człowiek zastanawia, po co oni tam się wybierali? Przecież tam musi być ciśnienie 200/170, kołatanie serca, zimny pot- a po co ma się tak stresować, jak krajówką obok jechałby te 90 na luzie.
Jak się patrzy na takie parówy jadące osobówkami tyle co tiry, to się człowiek zastanawia, po co oni tam się wybierali?


@tellet: Bo jest szybciej niż krajówką, nie stoisz na światłach, w korku bo droga idzie przez miejscowość itd.
Jak się jedzie dojazdowy odcinek jakąś np. terenówką z namiotem dachowym, to jak autostrada jest bezpłatna to się jedzie autostrada właśnie 90 z ciężarówkami, bo jest mimo wszystko szybciej niż krajówką, a