Wpis z mikrobloga

nie ma prawnej minimalnej prędkości na autostradzie. poza tym kierowca może mieć wbite ograniczenie na prędkość np. ze względu na jakieś schorzenie. czyli jak ktoś nie zapierdziela nie oznacza, że nie chce, tylko czasem nie może.


@Wredna_pomarancza: to na uj się tam #!$%@? skoro nie może szybciej jechać xD

autostrada = droga szybkiego ruchu: no to fajnie, boję się/nie mogę jeździć szybko, więc pojadę autostradą. Jak będę mieć atak, to #!$%@?ę
@Kolarzino: dlaczego? Bo może. Ba, wyobraź sobie, że pojazd nieosiągający prędkości 140 (są takie) też może się autostradą poruszać. Bo może, bo prawo mu na to pozwala. I nie rozumiem czemu zapierdzielacze typu jeżdżę szybko ale bezpiecznie uzurpują sobie wyłączne prawo do autostrad. Mamy zacząć jakąś dyskusję na temat konstytucyjnych praw? Autostrada to jeden z rodzajów dróg, na której obowiązuje MAKS. prędkość 140, to nie wymóg. To nie jest minimum, to
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Wredna_pomarancza: wybacz, ale nie prowadzę badań w tym temacie. Napisałem to co widzę na autostradach. Wystarczy korek, nagłe hamowanie lub kierowca tira straci na chwilę koncentrację (co u części nie jest czymś nadzwyczajnym) i z takiej osobówki jadącej przed tirem robi się praska.

Od kiedy tiry mają ograniczone wyprzedzanie, to pewnie ilość wyprzedzanych ślimaków na drodze uległa dużej poprawie, więc i takie osoby jadące wolno mają bezpieczniej.

Jeśli ktoś nie chce
Jeżdżę bliżej prędkości maksymalnej, niż minimalnej i o ile sytuacja by mnie do tego nie zmusiła, to bałbym się jechać poniżej 90 km/h autostradą. Myślę, że nie jestem sam w tym przekonaniu.


@Kolarzino: a co w tym strasznego? Musiałem kiedyś jechać jakieś 80 km/h bo rezerwę miałem, a do stacji daleko było. Pyrkałem sobie spokojnie prawym, większość mnie wyprzedzała i tyle, no big deal. ¯\(ツ)/¯
(rozumiem utrudnianie ruchu na lewym i tego nie pochwalam)


@Wredna_pomarancza: problem w tym, że dla wielu ludzi "utrudnianiem ruchu" jest nawet wyprzedzanie pojazdów jadących 100 km/h samemu jadąc 110 km/h (czyt. "ty utrudniasz mi teraz ruchu ponieważ przez najbliższe kilkanaście sekund nie mogę jechać szybciej niż bym chciał). XD

Ogółem jak zawsze szacunek dla ciebie za próbę kulturalnej i przede wszystkim rzeczowo uargumentowanej dyskusji, ale obawiam się, że nie dotrze.
nie ma prawnej minimalnej prędkości na autostradzie.


@Wredna_pomarancza: jest art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2022 r. poz. 988, ze zm.):
autostrada – autostradę w rozumieniu art. 4 pkt 11 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi, przeznaczoną tylko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca, które na równej, poziomej jezdni mogą