Wpis z mikrobloga

Siema.

Ostatnio na wykop przejawia się dość dziwne i niezrozumiałe dla mnie zjawisko.

Ludzie trenują, chcą trenować, próbują trenować, ale oczekiwania co do postępów bardzo mocno zaniżają.

Zaniżają je do takie poziomu, że niektórzy piszą, że tak naprawdę to chodzą na siłownie żeby się odstresować po pracy, poruszać. (Nie wiem co jest odstresowujące w przebywaniu w gronie spocony/śmierdzących dzieciaków, spuchniętych karków i pseudofitnesiar szukających boldza)

W życiu jak w grze, najlepsze uczucie to satysfakcja z postępu. Przełamywanie barier, stawanie się lepszym w wybranej przez nas dziedzinie. Nie mówię o tym, że każdy chodzący na siłownie ma robić wszystko idealnie i dążyć do 110kg przy 8-10%bf bo nikomu do normalnego życia to nie jest potrzebne (mi też nie).

Jednak jeśli na siłownie wchodzimy bez żadnych oczekiwań, bez planu, bez wizji, bez pomysłu na siebie, to jest to to dla mnie trochę śmieszne.

Potencjał człowieka jest tak duży, że co chwile widzimy/słyszymy o kolejnych dokonaniach które nie mieszczą nam się w głowie, a niektórzy po prostu to marnują.

Domyślam się, że osoby które piszą o tym jakie mają małe oczekiwania wobec działań które podejmują, nie mają ich dlatego, że nie potrafią dać z siebie wystarczająco. Więc odpowiedź na pytanie dlaczego nie widać efektów, to po prostu „bo ja tylko dla przyjemności”.

Czy to nie jest śmieszne, że nieroby (albo niedoroby) kwestionują prace kogoś innego?

Ja mam sylwetkę jaką mam, realizuje się jako „sportowiec” i nie jest to absolutnie sylwetka optymalna do życia, ale taką wybrałem sobie drogę i daje mi to satysfakcję już od 10 lat.

#przegryw
#dieta
#motywacja
#mikrokoksy
#mirkokoksy
#silownia
Lewusx - Siema.

Ostatnio na wykop przejawia się dość dziwne i niezrozumiałe dla mnie...

źródło: 8C390862-14CA-41E9-9C93-AD791355CFD0

Pobierz

W jakim celu trenujesz?

  • Siła. 9.3% (131)
  • Sylwetka. 31.8% (446)
  • Nabranie pewności siebie. 5.9% (83)
  • Poczucie się zdrowiej. 23.3% (327)
  • Chcę zamoczyć. 14.0% (196)
  • Bez celu/bez oczekiwań. 15.6% (219)

Oddanych głosów: 1402

  • 104
@nad__czlowiek: tzn mi nie chodziło o to że każda praca musi być męczarnią, mówiąc o tym że nie chodzi sie do pracy dla przyjemności bardziej mi chodziło raczej o to że gdybym nie musiał to bym nie chodził bo wolałbym w tym czasie np grać w gierki xD
Głównie dla schudnięcia i poprawienia kondycji, wyrzeźbienie czy sześciopaki mnie raczej nie interesują.
Zdjęcie z lewej lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po pierwsze - siłownia to nie sport xD
po drugie - sama siłownia bez innego rodzaju ruchu to upośledzenie
po trzecie - połowa z was jest chora na Bigoreksje

Przełamywanie barier, stawanie się lepszym w wybranej przez nas dziedzinie.


@Lewusx: Jakich znowu barier? że nabijecie trochę więcej bica xD? Dlaczego każdy z was ma te same historie pierdzące coś o "poświęceniu wyrzeczeniach i łzach" jak z generatora kulturystów :D

Cytując pajaca