Wpis z mikrobloga

Chorwacja, miasto, tuż przy plaży zestaw 8.5 euro
Polska to mistrzostwa świata w zdzieraniu, pizza u mnie w małym miasteczku gdzieś w dziurze to koszt od 40 zł, browar od 9 i to nie w centrum!
Przykładów wiele.
Burger w centrum Zadaru 8.5 euro czyli tyle ile w mojej większej wsi, cola 1.5 - 2 euro w knajpie, gdzie u mnie 8 zł. Kawa to taniocha 1-1.5 euro u nas walą takie ceny jakby to produkt premium był.
Przypominam, że w Chorwacji wszystko bardzo podrożało w tym roku, euro nie oszczędziło chorwatów!
#chorwacja #ekonomia #polska #inflacja #drozyzna #
bury256 - Chorwacja, miasto, tuż przy plaży zestaw 8.5 euro 
Polska to mistrzostwa św...

źródło: temp_file1981362311380909160

Pobierz
  • 85
@bury256 XDD

kilka godzin temu wróciłem z Chorwacji - 6pak wody, dwie paczki salami w plastrach, dwie paczki sera gouda w plastrach, paczka szynki w plastrach, dwie paczki parówek, ketchup i trzy cebule kosztowały #!$%@? 200zł w Studenacu
piekarnia obok - jeden rodzaj bułek, mniejszych niż kajzerki, pewnie nie mają tak "kultury pieczenia bułek", #!$%@? ale jednak 4.50zł za bułkę to trochę dużo nie?

co ty #!$%@? w ogóle XD
@zolgar:

Ogólnie za obiad dla 4 osób płacę między 70-100€ Jest drogo.

320-440PLN za obiad dla 4 to drogo?
Ty normalnie żywisz się tylko kartoflami z wiadra/koryta czy nie odwiedzałeś knajp w polsce przez ostatnie 4 lata?
@malibu99 ale z czym skłamałem? Po #!$%@? dopiero ty. Studenac drogi to fakt w piekarni sporo bułek drożej niż Polsce fakt, ogólnie jest w #!$%@? drożej niż w Polsce. Ale ceny w knajpach wszędzie podobne jak w Polsce! Więc jakim cudem przy tak wysokich cenach w sklepach knajpy mają takie ceny. O to mi chodzi ale #!$%@? trzeba się #!$%@?
@bury256: dla Ciebie jest tanio, przynajmniej taniej niż w Polsce, ale dla przeciętnego Chorwata tam żyjącego to już tak kolorowo nie jest, trawa zawsze bardziej zielona po przeciwnej stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bury256 w restauracjach też jest drogo

do tego w tych plażowych sklepach 3/4 punktów jest onli kesz a w nocy już wszystko nawet budy z kebabem się robią onli kesz, poszliśmy raz ze znajomymi do najlepiej ocenianego klubu na Makarskiej wg goole i #!$%@? w środku only cash XD to chyba bym musiał z takimi zawiniątkami rollo łazić, jebią na kasę jak nie wiem chociaż w takich mniejszych restauracjach (np mieliśmy tak
@zolgar: cena spoko, zwłaszcza dla przeciętnego mieszkańca Niemiec, Holandii czy innego kraju na zachód od naszej granicy, może za wyjątkiem Hiszpanii tudzież Portugalii, zastanawiałbym się jeszcze nad Grecją, ale Hiszpania to jaja klekoczą.
@uriel_ck:

spokojnie w Polsce kupisz obiad za 50 zł

ale co to za obiad? Schabowy i kartofle w mleczaku? To nie trzeba jechać do knajpy, żeby zjeść zwyklackie żarcie jak w bufecie.
Samemu jeżdżę do różnych knajp i jak chcesz dobrze zjeść to 100zł minimum na łeb, jak to nie kebab czy inne korytko.
Nie muszę szukać droższych cen, bo za siebie w zależności od knajpy wydaję na obiadokolację przystawka, główne