Wpis z mikrobloga

Jeżdżą tymi kombajnami samym środkiem wiejskiej drogi, raz do lewej raz do prawej, w dodatku nawet jak mają lusterka to w nie nie patrzą i weź tu wyprzedź takiego. Kolejny raz miałem sytuację, że próbuję ćwoka rowerem wyprzedzić, a ten nagle mi zjeżdża do lewej. Akurat miał lusterka i się trzymał bliżej prawej gdy podjechałem, to sądziłem, że mnie widzi, a tu nagle jełop w lewo odbija. Inna sprawa, że w ogóle nie powinni z hederem jechać, ale kto by się tym przejmował, tak jak i światłami po zmroku...

#rolnictwo #rower
  • 20
@ToJestNiepojete dzisiaj musiałem prawie do rowu włazić żeby się z takim potworem minąć, a nawet hedera nie miał ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jakiś czas temu widziałem kombajn z założonym hederem na baaaardzo uczęszczanej przez kolarzy drodze.
Chłop skręcił gdzieś w pole a po jakimś czasie minąłem się z radiowozem. Może ktoś zgłosił ¯_(ツ)_/¯
@ToJestNiepojete: chciałeś wyprzedzić kombajn, który jechał z hederem? To ile ten heder miał szerokości, że szło jeszcze wyprzedzić?
Jeśli jechał bez, to cóż - ma prawo do tego. Jest to pojazd ponadgabarytowy, wolnobieżny. Wyprzedzanie go rowerem „na czuja” to trochę samobójstwo przez jego ograniczoną widoczność.

Ustawiasz się z lewej do wyprzedzania i czekasz, aż zauważy to z reguły Ci zjedzie. Auto idzie łatwo zauważyć, z rowerem jest gorzej. Jest mniejszy, nie
@xyz_xyz: bo u nas nie ma mozliwosci umycia drogi, w niemczech masz co ileś tam metrów przy polach hydranty z dostępem dla rolników gdzie podpinasz kawałek węża i myjesz sobie koła przed wyjazdem na droge asfaltową, u nas czym masz umyć? wiadrem z wodą?
@siodemkaxx ale co mnie to interesuje ? ŻADEN pojazd nie ma prawa syfic na drogę. przez syf po rolasie ktoś może stracić życie. kto ma to sprzątać po Was ? rozumiem że jak z przyczepy leci krowie gufno na droge to też wina wszytskich w koło i braku infrastruktury tylko nie pana rolnika ? stawiasz mauser z woda, pompa i odjazd i da sie sie umyc kola, tylko to by kosztowało 5
@xyz_xyz no tak 5zł xD mauzer, pompa, drugi ciagnik z przyczepą która bedzie wozic za tobą tego mauzera to 5zł... sam jestem rolnikiem i też dużo jeżdżę, zeby ktos #!$%@?ł obornik na droge gdzieś to nie widziałem może ze 20 lat, bo to nie czasy dziurawych starych rozrzutników...
@xyz_xyz: syf to z reguły z kół leci jak mokro jest i oklejają się wyciągając błoto na asfalt. Ale co widzę u mnie w okolicy zaraz z łopatami chodzą i zgarniają bałagan. Mycie kół jest nierealne, musiałbyś na jakąś mate wyjeżdżać xD koło umyjesz i co, przejedziesz kawałek i znowu się obklei, a nie zrobisz tego bezpośrednio przy asfalcie bo w jaki sposób. Każdy sprząta jak może i nie ma syfu.
@michu13 no to tylko pogratulowac myslących rolników. niestety, w okolicach w ktorych się poruszam( na szczescie coraz mniej) jeszcze przeświadczenie że można i trzeba po sobie posprzątać nie dotarło. dla przykładu potrafią zgubić balot siana z przyczepy, raz gościu o mało nie wbił mi się tymi igłami do załadunku bali w szybe.. a obornik na drodze to już standardzik.. @siodemkaxx stawiasz zbiornik z wodą przed wyjazdem z pola i zanim wjedziesz na
@siodemkaxx stawiasz zbiornik z wodą przed wyjazdem z pola i zanim wjedziesz na drogę publiczną pluczesz co w tym jest trudnego ? taka wspomniana wcześniej gruszka z betonem robi to za każdym razem, da sie? da


@xyz_xyz: gruszka to ma zbiornik swój na samochodzie, masz 200ha w 20 kawałkach i stawiasz przy każdym zbiornik? przeciez po paru dniach by go ktos #!$%@?ł...
@siodemkaxx zgadza się grucha ma zintegrowany. i uprawiasz to 200ha na raz czy jestes dzien tu dzien tu? zresztą- co to kogo interesuje ja Ty to sobie zorganizujesz? masz nie syfić drogi i koniec. twierdzisz że się nie da to dałem Ci tip że się da. a jak to zrobisz Twoja sprawa
@xyz_xyz: a ja ci mówię że syfienie przez rolników to jest jakieś 0.00001% zasyfionych dróg przez budowlanke, kopalnie żwiru czy piachu itd. a jak już ktoś coś zasyfi to sprząta z grubsza jak ci wyżej napisali xD