Wpis z mikrobloga

@DEMONzSZAFY: w tym referendum nie chodzi o głosowanie według swoich poglądów tylko głosowanie przeciwko kaczyńskiemu. Ja osobiście bym zagłosował tak, tak, nie i nie ale trzeba w końcu dać do zrozumienia kaczce że nie ma co liczyć na to, że znajdzie wyborców w pokoleniu Z
Sam byłem za tym żeby głosować na TAK, ale jak mnie tutaj kilku użytkowników poprawiło, to nie ma sensu. Tylko nabijecie frekwencję, a jak w referendum weźmie udział 50% obywateli to będzie ono wiążące. Lepiej olać, nie iść i zdusić temat nie biorąc w nim udziału, niż nabijać frekwencję a emeryci głosujący na NIE i tak was zadeptają ilością. Zejść poniżej 50% frekwencji bojkotując możemy, przechylić szalę zwycięstwa na tendencyjnych i głupich
@Jade No i żeby nie brać udziału w referendum, należy pamiętać o tym żeby zgłosić Komisji Wyborczej ten fakt przed podpisaniem odbioru kart do głosowania. Karty do referendum będą wydawane razem z kartami do Sejmu i Senatu. Kulturalnie odmawiacie wydania jednej karty - referendalnej, korzystając ze swojego obywatelskiego prawa do nie zabierania głosu w referendum i pobieracie tylko karty do sejmu i senatu. To wszystko ( ͡~ ͜ʖ ͡°
@Iguan2207: Wiesz - my jako jednostki nie mamy znaczenia.

Liczy się ogólny efekt wyborczy jaki to wywoła.

W momencie gdy NIE MA limitu na propagandę referendalną, to będziemy nią zalani.
I ludzie pójdą do urn i zobaczą te pytania, przypomną sobie że Tusk = śmierć :) i zagłosują jak trzeba.

Te wybory absolutnie nie są wolne. To jest powrót prawie do 1946 roku.
@graf_zero Dlatego wystarczy że co czwarty z głosujących odmówi przyjęcia karty i po problemie. Zresztą w październiku przed wyborami będzie zapewne promowane takie zachowanie na wykopie i przypuszczam że nie tylko tu. Jeszcze trochę czasu ale cierpliwości. Bojkot referendum będzie mimo wszystko trudny lecz możliwy do zrealizowania. Jedyny problem to milczenie w tej sprawie opozycji która nie może dać się zmatować bojktowaniem referendum na ostatniej prostej kampanii.
jedyna opcja to odmowa odebrania karty do głosowania w referendum.


@Morf chyba lepiej wziąć kartę, rozerwać na strzępy i taką wrzucić do urny, zniweluje to ryzyko że ktoś wypełni za Ciebie
chyba lepiej wziąć kartę, rozerwać na strzępy i taką wrzucić do urny, zniweluje to ryzyko że ktoś wypełni za Ciebie


@mrmt: no świetny pomysł jak masz 13lat.
Wynik referendum jest oczywisty i nikt nie musi za nikogo wypełniać, jedyne co nie jest pewne to frekwencja a pobranie karty ja zwiększa. A i porwać jej nie możesz.