Wpis z mikrobloga

Mirasy! Wie ktoś ile należy teraz czekać na rozpatrzenie #kredyt2procent przez bank? Wnioski złożone już do Pekao i PKO BP, w Aliorze czekamy (ponownie) na pozytywną wstępna weryfikację.

Ile realnie będę czekał na jakieś kroki? Moja sytuacja to UOP, baaardzo stabilne miejsce pracy itd.

Czy faktycznie do finalnej decyzji w PKO trzeba liczyć teraz do 3 msc? Tak mi mówił doradca. Dość dużo jak na taki kapiszon ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mówimy o Warszawie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 30
@opewnieJerzy: Ja składałem 3 tygodnie temu wniosek i w tym tygodniu dostałem wstępną pozytywną decyzję. Wiem, że te 3 tygodnie temu w PKO wprowadzali wnioski z półtoratygodniowym opóźnieniem, teraz może być jeszcze więcej. Ostateczna decyzja u mnie powinna być ok września.
@EkspertPKO: nie mam do Was pretensji, bo jestescie ludzmi z marketingu, po prostu w centrach hipotecznych maja balagan i tyle - wniosek zlozylem 3. lipca, a 2 sierpnia ktos sie odezwal, ze niby mapa w umowie rezerwacyjnej jest niewyrazna. Lepsze to niz negatyw z automatu, ale mega slabo, ze niedlugo minie 1,5 miesiaca, a ja nawet powiadomienia z biku nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@opewnieJerzy: Czasy procesowania wniosków są bardzo różne, zależą także od regionu. Nie da się skutecznie wnioskować o dacie wydania decyzji w Twoim wniosku na podstawie czasu wydania decyzji w innych wnioskach. Bardzo duże znaczenie ma też czynnik ludzki, czyli osoba analityka.

Mamy dużo decyzji z wniosków złożonych w drugim tygodniu lipca, są też z trzeciego tygodnia, a nie wszystkie w przypadku wniosków złożonych w 3 i 4 lipca.