Wpis z mikrobloga

Mirasy! Wie ktoś ile należy teraz czekać na rozpatrzenie #kredyt2procent przez bank? Wnioski złożone już do Pekao i PKO BP, w Aliorze czekamy (ponownie) na pozytywną wstępna weryfikację.

Ile realnie będę czekał na jakieś kroki? Moja sytuacja to UOP, baaardzo stabilne miejsce pracy itd.

Czy faktycznie do finalnej decyzji w PKO trzeba liczyć teraz do 3 msc? Tak mi mówił doradca. Dość dużo jak na taki kapiszon ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mówimy o Warszawie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
@1masa: taka praktyka od doradców - banki są zapchane i chodzi o to, żeby coś dostać, szczególnie jak termin z przedwstępnej leci... Ja mam na szczęście do końca listopada, wiec luz.

@DeoLawson @Muszewymyslec2 na FB piszą że podobno Velo daje radę i jest dość szybki, ale zupełnie nie wiem jak dojść do tego banku. Ktoś z was próbował? @majkel88
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: Przez ich stronę, wniosek jest zdalny, albo umawiasz sie na wideorozmowe, albo zostawiasz dane i oddzwonią. Podobno jest dość szybki 3 tyg. Chociaż wg mnie jak złożysz teraz to do listopada powineneś dostać też w pekaosach obu. Mimo wszystko banki już się uczą procedur dobrze, ruch sie troche rozładuje jak wejdzie mbank, no i skonczy sie sezon urlopowy który dezorganizuje prace.
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: a to nie jest tak, że mając umowę przedwstępną / rezerwacyjną trzeba po prostu w danym terminie rozpocząć wniosek kredytowy? Ja jeszcze nie złożyłem, a zostały mi 2 miesiące i teraz mnie zaniepokoiłeś, że nie zdążę i stracę rezerwację
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: jestem na fb na grupie bk2% i tam niektórzy po dwoch tygodniach mieli ostateczne decyzje, inni składali wnioski na początku lipca i do dzisiaj cisza - nie ma reguły. Podobno najgorzej jest w dużych miastach.
  • Odpowiedz
@bigmouth: U mnie się np. nie dało. :D Musiałem podpisać deweloperską, bo minęło 30 dni od podpisania rezerwacyjnej. Teraz mam kolejne 60 dni na uzyskanie, a żeby odstąpić musiałbym dostać dwie negatywne decyzje w tym czasie.
  • Odpowiedz
@opewnieJerzy: pko to balagan - ja zlozylem wniosek 03.07 i do dzis nawet biku mi nie sprawdzili, wiec nawet moj proces nie ruszyl. Zalezy na jaka kupke Twoj wniosek trafi
  • Odpowiedz