Wpis z mikrobloga

Aż mi się humor poprawił po rozmowie z naciągaczem z rana :)

<telefon dzwoni, odzywa się 'konsultantka' z silnym, wschodnim akcentem>

- Dzień dobry, tu XX z oddziału banku PKO. Właśnie otrzymaliśmy wniosek kredytowy online na 6900 zł. Czy to pan składał
tą dyspozycję?


- Tak, składałem.

<konsternacja>
- Słucham?

- Tak, składałem wniosek kredytowy. Czy jest zaakceptowany?

<cisza>
<koniec połączenia>

#bekazpodludzi #heheszki #scam #oszustwo #oszukujo
  • 70
  • Odpowiedz
@dr3vil: bo pracownik w banku nie może zadawać pytań o pieniądze klienta. Po co je wypłaca, co z nimi będzie robił itp. Ot takie głupie prawo chyba bankowe
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ja ostatnio tak zabrnęłam, że aż zadzwonił do mnie sam dyrektor banku i kierownik policyjnej grupy sledczej. Wszyscy mieli wschodni akcent ????
  • Odpowiedz
@ascaris: Może, może. Przeglądałem niedawno intranet pod tym kątem i znalazłem zalecenie dla... księży, bo podobno ostatnio było wzmożenie robienia ich tą metodą scammerską. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@erni13 mają twoje dane, mówią że policja cie uratuje, ale musisz albo pobrać apke do zdalnej obsługi pulpitu i ci tak ukradną dane, albo, jak ktoś jest głupszy, to go namawiają do przelania pieniędzy na "konto bezpieczne" xD
  • Odpowiedz
@Bulczan: no ok ale ponawiam pytanie - niech mi wygenerują nawet całe zdanie 'Chce wziąć kredyt na 40k' i co oni sobie dalej z tym zrobią?


@ATAT-2: mnie nie pytaj, bo nie mam pojęcia. Już kilka razy mi mówiono, żeby unikać słowa "Tak" przy odbieraniu to im mówię, że głos można za pomocą AI wygenerować i pełną rozmową przysymulować :D
  • Odpowiedz
nie mów "tak" na początku scamu bo wytną i wstawia to do potwierdzenia jakiejś zaiebistej umowy ;)


@klementyna123: jak chcą się tak grubo bawić, to wystarczy, że jeden oszust nagra rozmowę z drugim i powiedzą, że to byłeś ty, akurat jest sens do kogoś dzwonić i by mieć na nagraniu wypowiedziane "tak", żeby potem ciąć i montować w zgodę na umowę. Legenda miejska równie głupia jak "dają perfumy do powąchania, a
  • Odpowiedz
@ATAT-2 do mnie rok temu dzwonili, ze spofowanego numeru banku X, ja mam konto w banku A. Zawsze sprawdzam nieznany nr który dzwoni cześć pamiętam ze to naciągacze ale zazwyczaj jak ktoś dzwoni pierwszy raz to odbieram, no i typ tam mowi czy wysłał Pan pieniądze podejrzanej osobie Janowi kowalskie mu a ja na to że owszem to moj kolega, a on że czy to było z konta w banku X, ja
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: zapadl wyrok niedawno , chyba w bialymstoku. Gosc stracil okolo 400k bo ktos zrobil przelew z jego konta. Pozwal bank o zwrot tych srodkow + odsetki ustawowe.
Bank jak to bank, oczywiscie ,ze oni nic sobie nie maja do zarzucenia.

Sad wydal wyrok - sedzia powiedzial wyraznie, bank jest odpowiedzialny za powierzone mu srodki.Nie przeprowadzili weryfikacje przelewu prawidlowo wiec odpowiadaja i srodki maja chlop oddac z wlasnej kieszeni.
  • Odpowiedz
Tak, składałem wniosek kredytowy. Czy jest zaakceptowany?


@ATAT-2: Ja mam najlepsze zabezpieczenie przeciwko braniu kredytów. Jestem z narzeczoną tak #!$%@? w kredyt po kule, że banki odrzucają moje wnioski o kredyt dając mi w odpowiedzi treść, że jestem biedny z pensją 4,5 netto na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Najgorsze jest to, że oni wykorzystują lęk ludzi przed oszustwem sami będąc oszustami udając troskę o nasze bezpieczeństwo. Boję się, że kiedyś się natnę bo mnie nastraszą że ktoś się pode mnie podszywał i nie zachowam rozsądku. Do tej pory miałem tylko telefon od Mokabe z nienaganną angielszczyzną xD z niemieckiego kierunkowego który podawał się za pomoc techniczną Microsoftu i koniecznie potrzebował zdalnego dostępu do mojego komputera żeby uchronić mnie
  • Odpowiedz
@klementyna123 do mnie kiedyś dzwoniła babka z energii i mało mi nie #!$%@?ła przez telefon bo na jakieś pytanie w stylu „ czy możemy przejść falek” nie chciałem powiedzieć „tak” tylko mówiłem „możemy” xd „ ALE MUSI PAN POWIEDZIEĆ TAAAK BEZ TEGO NIE MOŻEMY PRZEJŚĆ DALEJ”
  • Odpowiedz