Wpis z mikrobloga

Aż mi się humor poprawił po rozmowie z naciągaczem z rana :)

<telefon dzwoni, odzywa się 'konsultantka' z silnym, wschodnim akcentem>

- Dzień dobry, tu XX z oddziału banku PKO. Właśnie otrzymaliśmy wniosek kredytowy online na 6900 zł. Czy to pan składał
tą dyspozycję?


- Tak, składałem.

<konsternacja>
- Słucham?

- Tak, składałem wniosek kredytowy. Czy jest zaakceptowany?

<cisza>
<koniec połączenia>

#bekazpodludzi #heheszki #scam #oszustwo #oszukujo
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anakhin: to poczytaj sobie artykuły i wiadomości z gazet jak to obrobili jakiegoś emeryta ktory sam wypłacił pieniadze. Na wnuczka też sie nikt nie nabiera prawda? Nie wspominajac o pokazach garnków i pościeli :)
  • Odpowiedz
@ATAT-2 nie mów "tak" na początku scamu bo wytną i wstawia to do potwierdzenia jakiejś zaiebistej umowy ;)


@klementyna123: #!$%@?, już nie potrzebują nagrywać wystarczy próbka twojego głosu i resztę mogą sobie wygenerować. Ale żadna szanująca się instytucja finansowa nie zawrze umowy przez telefon bez dodatkowej weryfikacji.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: do mnie ostatnio po pol roku znowu wydzwaniają że mam pół bitcoina i muszę odprowadzić podatek. Jak odpowiedziałem ze smiechem
-haha, fajnie ludzi naciagacie, naiwnych debili, tak, tak pół bitcoina, z pewnością, a weźcie #!$%@? naciągacze

To usłyszałem w odpowiedzi ze wschodnim akcentem

- zamknij ryj, ja teraz mówie. Jak nie zapłacisz to cie
  • Odpowiedz
@ATAT-2 do mnie dzwonił (akcent wschodni) kilka dni temu i sugerował, że mam jakiś portfel z krypto na jakieś giełdzie, a że teraz zamykają to muszę kasę wypłacić. Od razu wiedziałem że scam ale myślę pobawię się z typem. Umówiłem się z nim na rozmowę (miała być wczoraj), niestety nie dzwonił :-(. Ale troche mnie przeraziło że zna moje dane e-mail i tel.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: zrobiłem tak samo ale z wypłatą bitcoinów ze swojego konta o którym nie słyszałem, powiedziałem żeby sobie leżały w takim razie, innym razem je sprzedam :)

Wschodniak w słuchawce #!$%@?ł jakąś gówno regułkę, że w takim razie zgłasza mnie do skarbówki z paragrafu srakiego i owakiego, zaśmiałem się i powiedziałem żeby zgłaszał i elo
  • Odpowiedz
@klementyna123:

nie mów "tak" na początku scamu bo wytną i wstawia to do potwierdzenia jakiejś zaiebistej umowy ;)


Przecież to jest mit xD równie dobrze mogą użyć ścieżki głosowej do AI albo ukraść z konta na FB z którejś głosówki słowo "tak", ale co to da xD
  • Odpowiedz
Jak działa ten scam?


@erni13: Zakręcają tak ofiarę, że sama składa dyspozycję pożyczki po same kule, a następnie tę kasę każą "przekierować" na konto techniczne. A odbywa się to tak, że ofiara musi wybrać się do banku, wypłacić kasę w okienku, a potem dostaje BLIK-i i wpłaca wpłatomatem. To powinno być zatrzymane na etapie okienka, gdyby pracownicy byli szkoleni, ale nie jest. Znam przypadki gdzie ludzie prawie 200k w ten
  • Odpowiedz
nie mów "tak" na początku scamu bo wytną i wstawia to do potwierdzenia jakiejś zaiebistej umowy


@klementyna123: xD typowe banki
Logujesz się z laptopa z wifi w telefonie?
-WUJA TAM, POTWIERDZENIE, NUMER BUTA DŁUGOŚĆ FIUTA, PANIEŃSKIE OJCA I IMIĘ DZIADKA OD STRONY MATKI.
Ktoś chce wziąć kredyt?
-Imię nazwisko i jako-tako odsłuchane TAK w komórce xD
  • Odpowiedz
  • 0
@ATAT-2 Jak masz apke bankowa i chcesz wysłać komuś kasę blikiem, przy wybraniu numeru z książki telefonicznej przy danym kontakcie który ma aktywowane płatności blik, wtedy obok numeru wyświetla się logo blika, co oznacza że można mu przelać kasę, wg mnie tu jest pole do nadużyć i odsortowania potencjalnych celów.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Kiedyś miałem podobna sytuację. Miałem telefon z pytaniem czy dokonałem takiej i takiej transakcji. A że zamówiłem wcześniej dozymetr za 700 zł, to w sumie nie zdziwiło mnie to. Powiedziałem, że tak. No i to samo. Chłopak ze wschodnim akcentem - konsternacja, dziękuje i odłożył słuchawkę. Dopiero później zorientowałem się, że on pytał o transakcję nie za 700 zł tylko za dużo większą :D Coż... moje roztargnienie pokonało naciągaczy
  • Odpowiedz