Wpis z mikrobloga

Aż mi się humor poprawił po rozmowie z naciągaczem z rana :)

<telefon dzwoni, odzywa się 'konsultantka' z silnym, wschodnim akcentem>

- Dzień dobry, tu XX z oddziału banku PKO. Właśnie otrzymaliśmy wniosek kredytowy online na 6900 zł. Czy to pan składał
tą dyspozycję?


- Tak, składałem.

<konsternacja>
- Słucham?

- Tak, składałem wniosek kredytowy. Czy jest zaakceptowany?

<cisza>
<koniec połączenia>

#bekazpodludzi #heheszki #scam #oszustwo #oszukujo
  • 70
@ATAT-2: I jako ciekawostka, jak oddzwonisz na numer w którego przyszło połączenie to odbierze obca osoba. Podszywają się pod losowe numery gnoje
W normalnym kraju takie coś zgłaszasz, Państwo na drugi dzień o 5 rano "konsultanta" pakuje do więzienia i dezaktywuje wszystkie numery które zarejestrował. Ale my żyjemy w kraju 3-iego świata gdzie opłaca się być oszustem.
Wystaw ogłoszenie na olx i podaj swój numer gwarantuje że tego samego dnia będziesz miał jeszcze telefon a później średnio raz w tygodniu


@noopek2: Ciekawe, od lat mam wystawione po kilka rzeczy naraz i ani jednego telefonu nie miałem.
@januszdoe: Dało. Mi przysyłali pisma komornicze, nawet dostałem płytę z nagraniem w którym na wszystko odpowiadałem "tak" w ten sam sposób. Było to tak wycięte z momentu w którym odebrałem telefon. Niby w ten sposób zgodziłem się na prowadzenie strony internetowej swojej firmy, która uwaga strona powstała, oczywiście mierna kopiuj wklej ale byla. Zapłacić nie zapłaciłem, zgłosiłem na policję, później się okazało że takich osób było więcej. Sprawa miała miejsce dobre
Ciekawe, od lat mam wystawione po kilka rzeczy naraz i ani jednego telefonu nie miałem.


@Woo-Cash1900: może to zależy od kategorii, jak wystawiłem dziecięce ciuchy to po kilkunastu minutach już mi na what's upp pisali ze chcą kuriera wysłać na swój koszt tylko w link muszę kliknąć