Wpis z mikrobloga

Aż mi się humor poprawił po rozmowie z naciągaczem z rana :)

<telefon dzwoni, odzywa się 'konsultantka' z silnym, wschodnim akcentem>

- Dzień dobry, tu XX z oddziału banku PKO. Właśnie otrzymaliśmy wniosek kredytowy online na 6900 zł. Czy to pan składał
tą dyspozycję?


- Tak, składałem.

<konsternacja>
- Słucham?

- Tak, składałem wniosek kredytowy. Czy jest zaakceptowany?

<cisza>
<koniec połączenia>

#bekazpodludzi #heheszki #scam #oszustwo #oszukujo
  • 70
  • Odpowiedz
@ATAT-2: też to miałem i odpowiedziałem tak samo, a potem zacząłem się zastanawiać, co jak to wytną i wkleją do innej rozmowy, ale z drugiej strony mogą po prostu zadzwonić do kogoś z mniej wschodnim akcentem, on powie "tak" i też będzie @klementyna123 ;)

Swoją drogą dalej w tym scamie następuje "zgłoszenie na policję", "potwierdzenia smsowe" itp. i to nieźle przemyślane, że potrzeba wykonać te wszystkie kroki, żeby się uwierzytelnić, bo
  • Odpowiedz
  • 181
Swoją drogą dalej w tym scamie następuje "zgłoszenie na policję", "potwierdzenia smsowe" itp.


@Alpha_Male: Wlaśnie teraz żałuję, że tka szybko rozmowę zgasiłem bo ciekaw byłem jak dalej się to toczy

@klementyna123 Przecież mogą zadzwonić do mnie i spytać 'Czy posiada pan auto' na co odpowiem 'Tak, a o co chodzi'.
I co im da moje 'tak', przecież to nic niewarte
  • Odpowiedz
@erni13: Wystaw ogłoszenie na olx i podaj swój numer gwarantuje że tego samego dnia będziesz miał jeszcze telefon a później średnio raz w tygodniu
  • Odpowiedz
  • 1
@noopek2: Zastanawiam się czy to wina OLX czy jakiś wyciek z PKO bo konto u nich mam. No chyba, że to było tylko szczęście babeczki, że trafiła akurat na klienta tego banku o którym ściemniała
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Olx nie zabezpiecza numeru chyba w żaden sposób farmy sobie wchodzą jak do siebie i mają całą bazę za darmo, często twoje imię znają jak masz ustawione na whatsapp albo viberze natomiast bank zgadują do mnie dzwonią z santandera ale nie mam tam więc od razu wiedziałem że scam i ich trochę nawyzywałem to dopiero po setnym razie im się odechciało ale dobry rok dzwonili xd
  • Odpowiedz
@ATAT-2: do mnie też dzwonili niby że PKO BP, a nie mam tam konta.
Albo wybrali popularny bank albo nie ma to znaczenia i w dalszych krokach pytają w jakim banku masz konto i że niby kontaktują się z tamtym bankiem, a potem dzwoni ktoś już niby z Twojego.
  • Odpowiedz
  • 10
@noopek2 Ja jak wystawiłem ogłoszenie to po 2 min przyszedl sms że przedmiot sprzedany i żebym wszedł w jakiś podejrzany link xD
  • Odpowiedz
@ATAT-2 nie mów "tak" na początku scamu bo wytną i wstawia to do potwierdzenia jakiejś zaiebistej umowy ;)


@klementyna123: teraz masz narzędzie AI od głosu, że nie potrzebujesz "TAK" i możesz sobie wytrenować głoś. Potrzebujesz byle jakeij rozmowy.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: tez jestem ciekaw czy ktos przebrnal przez ten scam do konca (tzn do miejsca do ktorego bylo to bezpieczne). Bo ja niestety nie miaelm tyle czasu i sil aby ciagnac ta rozmowe gdy tez do mnie zadzwonil Pan ze wschodnim akcentem i w polowie sie rozlaczylem
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ostatnio też do mnie dzwonili, ale gość się zapytał czy rozmawia z xyz (moje imię i nazwisko) i czy potwierdzam wniosek na kredyt na xyz (imie i nazwisko jakiejś kobiety), zapytałem go jak mi potwierdzi, że dzwoni z banku, to powiedział, że musiałbym do niego oddzwonić, mówię to ciekawe mają sposoby, a on: "hehe najlepsze". powiedziałem żeby dalej szukał i się rozłączyłem.
  • Odpowiedz
  • 13
@Bulczan: no ok ale ponawiam pytanie - niech mi wygenerują nawet całe zdanie 'Chce wziąć kredyt na 40k' i co oni sobie dalej z tym zrobią?
  • Odpowiedz
@anakhin: dalej tez jest ciekawie kolezanka tak miala, jak zaczniesz mowić ze nie itp to zacznie sie gadka że o to specjalny ryb, zaczynamy wszystko blokowac. Nastepnie zaczynaja rozmowe zeby jak najszybciej udac sie do oddzialu banku i caly czas zostac na linii. W kolejnym kroku jak już jest sie w drodze zaczyna sie delikatna zmiana narracji, że w to mógł być uwikłany pracownik banku, i podpinaja twoje konto pod monitoring
  • Odpowiedz