Wpis z mikrobloga

Czujesz to? To Wiedeń, synu. Ceny wynajmu mieszkań są takie same jak w Warszawie, przy średnio 2 razy większych pensjach xD
Już od wielu lat Wiedniem rządzi socjal-demokraci. Progresywane podatki od wynajmu, mieszkania komunalne i te sprawy.
Ale wy dalej róbcie dobrze liberałom, konfederatom i rentierom. Oni lubią ten zapach, gdy na ich konto wpływają Wasze pieniądze i płacą od nich niskie i proste podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #konfederacja #bekazkonfederacji #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: Przechwytywanie
  • 29
@card_man: w Wiedniu z różnych względów jest nadpodaż mieszkań, również przez ogromną ilość mieszkań komunalnych który ten dość zamożny kraj nabudował przez dekady. W Warszawie masz przewagę popytu nad podażą więc jest jak jest.

A z ciekawości, co proponujesz żeby sytuacje poprawić? Dekret bieruta 2.0 i nacjonalizacje nieruchomości burżujom i obszarnikom a następnie rozdanie ich ludowi pracującemu miast i wsi?
powinny być wyższe podatki od wynajmu

@card_man: bez katastru to sprawi tylko tyle że będzie cała masa pustostanów. Przerobione w praktyce w wielu krajach.

no tak jest nadpodaż, bo państwo weszło w ten rynek

Jedno państwo na to bardziej stać, inne mniej.
Poza tym austriak woli wynajmować, polak woli posiadać, może warto uszanować vox populi?
Chcą zwiększyć podaż poprzez uwolnienie gruntów i zmniejszenie regulacji prawnych. To ma spowodować wzrost cen mieszkań? XD


@tomo1111: I wywalenie Ukraińców, nie zapominaj o tym.
@tomo1111: przecież widzisz, że atakuje ogólnie liberałów, również konfederatów, a nawet kawiorową lewicę, które zajmuje się lpg.
Deregulacja wprowadzi jeszcze większy chaos, każdy będzie budował jak chce i gdzie chce jakieś lepianki.
Będziemy sprzedawali deweloperem grunty a oni dalej będą sobie napychać kabzę. Dlaczego państwo na tych gruntach nie może samo wybudować tanich mieszkań na wynajem zgodnie z jakimiś założeniami urbanistycznymi, a nie syf w stylu warszawski hongkong.
@card_man: nie no spoko, moze byc tak jak jest. Ja kupiłem swoje 50m. Mam 1300 zł raty, kredyt 2% i dzięki temu zwrócą mi się wszystkie podatki. Jest git. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie na pewno xD
Dlaczego państwo na tych gruntach nie może samo wybudować tanich mieszkań na wynajem zgodnie z jakimiś założeniami urbanistycznymi, a nie syf w stylu warszawski hongkong.


@card_man: Problem polega na tym że te grunty nie należą bezpośrednio do państwa a do samorządów, lasów państwowych, wojska, różnego rodzaju ministerstw, spółek skarbu państwa a nawet uczelni. Żadna z powyższych instytucji nie zamierza się zrzekać praw do gruntów które są wartę dziesiątki miliardów, do tego