Wpis z mikrobloga

Czujesz to? To Wiedeń, synu. Ceny wynajmu mieszkań są takie same jak w Warszawie, przy średnio 2 razy większych pensjach xD
Już od wielu lat Wiedniem rządzi socjal-demokraci. Progresywane podatki od wynajmu, mieszkania komunalne i te sprawy.
Ale wy dalej róbcie dobrze liberałom, konfederatom i rentierom. Oni lubią ten zapach, gdy na ich konto wpływają Wasze pieniądze i płacą od nich niskie i proste podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #konfederacja #bekazkonfederacji #neuropa #4konserwy
card_man - Czujesz to? To Wiedeń, synu. Ceny wynajmu mieszkań są takie same jak w War...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
Ale wy dalej róbcie dobrze liberałom, konfederatom i rentierom. Oni lubią ten zapach, gdy na ich konto wpływają Wasze pieniądze i płacą od nich niskie i proste podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@card_man:
Ale to pis, po, sld i psl do tego doprowadzili xD
  • Odpowiedz
  • 1
@tomo1111: no tak, a konfederacja, chce iść jeszcze mocniej w to.
Zresztą w Polsce lewica to gówno. Patrząc np. na takiego Millera to gospodarczo jest liberałem.
  • Odpowiedz
@card_man: w Wiedniu z różnych względów jest nadpodaż mieszkań, również przez ogromną ilość mieszkań komunalnych który ten dość zamożny kraj nabudował przez dekady. W Warszawie masz przewagę popytu nad podażą więc jest jak jest.

A z ciekawości, co proponujesz żeby sytuacje poprawić? Dekret bieruta 2.0 i nacjonalizacje nieruchomości burżujom i obszarnikom a następnie rozdanie ich ludowi pracującemu miast i wsi?
  • Odpowiedz
no tak, a konfederacja, chce iść jeszcze mocniej w to.


@card_man: Chcą zwiększyć podaż poprzez uwolnienie gruntów i zmniejszenie regulacji prawnych. To ma spowodować wzrost cen mieszkań? XD
  • Odpowiedz
  • 8
@thorgoth: no tak jest nadpodaż, bo państwo weszło w ten rynek. A po drugie powinny być wyższe podatki od wynajmu. W Polsce wynajem jest niżej opodatkowany niż praca, czy nawet giełda/lokaty. Co to ma być że ktoś sobie nakupi 10 czy 100 mieszkań i żyje z pracy innych?
  • Odpowiedz
@thorgoth:

dokładnie, planowanie przestrzenne i prawo budowlane to lewackie fanaberie. Jak tylko memcen wywróci się na stolik to warszawa będzie wyglądać jak sen


No dobra, tylko Petru mówi to samo, a z nim się zgadzacie w tej sprawie XD
Zaraz Tusk powie to samo i będziecie walić konia do tego pomysłu.
  • Odpowiedz
powinny być wyższe podatki od wynajmu

@card_man: bez katastru to sprawi tylko tyle że będzie cała masa pustostanów. Przerobione w praktyce w wielu krajach.

no tak jest nadpodaż, bo państwo weszło w ten rynek

Jedno państwo na to bardziej stać, inne mniej.
Poza tym austriak woli wynajmować, polak woli posiadać, może warto uszanować vox populi?
  • Odpowiedz
Chcą zwiększyć podaż poprzez uwolnienie gruntów i zmniejszenie regulacji prawnych. To ma spowodować wzrost cen mieszkań? XD


@tomo1111: I wywalenie Ukraińców, nie zapominaj o tym.
  • Odpowiedz
  • 4
@tomo1111: przecież widzisz, że atakuje ogólnie liberałów, również konfederatów, a nawet kawiorową lewicę, które zajmuje się lpg.
Deregulacja wprowadzi jeszcze większy chaos, każdy będzie budował jak chce i gdzie chce jakieś lepianki.
Będziemy sprzedawali deweloperem grunty a oni dalej będą sobie napychać kabzę. Dlaczego państwo na tych gruntach nie może samo wybudować tanich mieszkań na wynajem zgodnie z jakimiś założeniami urbanistycznymi, a nie syf w stylu warszawski hongkong.
  • Odpowiedz
@card_man: nie no spoko, moze byc tak jak jest. Ja kupiłem swoje 50m. Mam 1300 zł raty, kredyt 2% i dzięki temu zwrócą mi się wszystkie podatki. Jest git. Nie wiem jak dla was, ale dla mnie na pewno xD
  • Odpowiedz
Dlaczego państwo na tych gruntach nie może samo wybudować tanich mieszkań na wynajem zgodnie z jakimiś założeniami urbanistycznymi, a nie syf w stylu warszawski hongkong.


@card_man: Problem polega na tym że te grunty nie należą bezpośrednio do państwa a do samorządów, lasów państwowych, wojska, różnego rodzaju ministerstw, spółek skarbu państwa a nawet uczelni. Żadna z powyższych instytucji nie zamierza się zrzekać praw do gruntów które są wartę dziesiątki miliardów, do
  • Odpowiedz