Wpis z mikrobloga

Ciekawe, czy ktoś podziela moje wnioski z kilku lat jazdy autem.
A mianowicie, kiedy trzeba kogoś przepuścić, ustąpić pierwszeństwa czy wpuścić auto na "zamek błyskawiczny" - w zasadzie nigdy mi się nie zdarzyło, aby kobieta to zrobiła.
Nigdy nie wpuści, jak jedzie w korku to tak bardzo na zderzaku, żeby nikt inny czasem nie włączył się do ruchu przed nią.
Jak jest wąska droga i zjedziesz na pobocze, aby ktoś z naprzeciwka mógł przejechać swobodnie i jak okaże się, że to baba - nigdy ci za ten gest nie podziękuje.

Wydaje mi się, że to jest pokłosie tego, że kobietą się dawniej i do dziś zawsze ustępuje, przepuszcza, otwiera drzwi itd
i one zwyczajnie są nieświadome tego, że one też mogą ustąpić, przepuścić czy coś.
Co myślicie?

#samochody #polskiedrogi #logikarozowychpaskow #kobiety #p0lka
dddobranoc - Ciekawe, czy ktoś podziela moje wnioski z kilku lat jazdy autem.
A miano...

źródło: 100012baba-za-kolkiem

Pobierz
  • 200
  • Odpowiedz
@dddobranoc: Uważam, że to w sumie całkiem trafne spostrzeżenie. To wina tego, że w polskiej kulturze jest mało babo-chłopów, takich w pozytywnym tego słowa rozumieniu. Są za to albo kury domowe, albo szare myszki, albo damulki. Babo-chłopy są bardziej świadome bycia aktywnym podmiotem, a nie "pasywem", a taka rola, to nie tylko przywileje, ale też pewna odpowiedzialność i zobowiązania nie tylko te pisane, ale też zwyczajowe, czyli właśnie takie uczestnictwo w
  • Odpowiedz
@dddobranoc: ja nigdy nie wiem czy to głupota czy bycie samolubnym. Zazwyczaj nie wpuszczają, jadą mało dynamicznie i nie myślą naprzód (zastawia skrzyżowanie, wyjazd, próbują sie włączać w jeździe na suwak na początku pasa Xdd).
Tzw. Good luck everyone else.
  • Odpowiedz
@offroadd: Nie jesteś najostrzejszą kredką w piórniku, co? Ja odpisywałem do OPa czy może jednak do Vanset123? Ile razy jeszcze będziesz powtarzał tekst o braku kultury? Nudne to już. Wypowiadasz się na temat czegoś czego sam chłopie nie posiadasz :D
  • Odpowiedz
@dddobranoc: jestem kontrprzykładem - jestem kobietą i przepuszczam prawie zawsze (zawsze jeśli jadę i tak wolno lub akurat i tak zwalniam, bo na przykład osoba przede mną skręca w prawo, a ktoś z tej prawej lub lewej chce wjechać na główną). Niemniej mój tata też uważa, że kobiety rzadziej przepuszczają, chociaż też się mu zdarza (zwykle jest wtedy miło zaskoczony). Tylko statystyki mogą być zaburzone, bo pewnie na drodze częściej spotyka
  • Odpowiedz
A mianowicie, kiedy trzeba kogoś przepuścić, ustąpić pierwszeństwa czy wpuścić auto na "zamek błyskawiczny" - w zasadzie nigdy mi się nie zdarzyło, aby kobieta to zrobiła.


@dddobranoc: Eee bez przesady. Ja rzadko jeżdżę autem, a niejednokrotnie mnie jakaś kobieta puściła.

Swoją drogą część kobiet puszcza na skrzyżowaniach, bo nie wie kto ma pierwszeństwo xd Faceci pewnie też, ale u kobiet się to zdarza częściej.
  • Odpowiedz
@dddobranoc a próbowałeś kiedyś mrugnąć po koleżeńsku żeby odpaliła światła jak widzisz ze jedzie bez? Mi kiedys na taki gest pomachała ręka z uśmiechem. I pojechała dalej bez świateł :D
  • Odpowiedz
@bigos555

@dddobranoc: Ech ciągle te głupie baby, wszytko robią źle. Co prawda, jak cie ktoś ma zabić, albo spowodować wypadek, to najcześciej będzie to facet (..)


#!$%@?..
Jak 80% kierujących to faceci to prawdopodobieństwo że w wypadku bierze udział mężczyzna jest drastycznie wyższe.

Pamiętam czasy że OC dla kobiet byli drastyczne wyższe (ciekawe dlaczego)... dopiero prawo wymusiło ujednolicenie stawek kosztem mężczyzn.

Takie są fakty.
Oczywiście są kobiety które świetnie odnajdują się
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk: ja praktycznie codziennie mam wyjazd z ja jadę czerwonym, jak jest większy ruch to dopeiro gdy zapali się czerwne na przejściu to można wyjechać,

faceci niemal zawsze zatrzymują się jak niebieskie auta,
kobiety chyba zawsze jak zielone blokując wyjazd,
no naprawdę, codziennie od 4 lat i nie pamiętam aby jakaś kobieta zatrzymała się wcześniej, zawsze podjeżdża i blokuje wyjazd,

to formalnie nie jest skrzyżowanie, wyjazd z posesji/parkingu, wiec nie łamią
SpalaczBenzyny - @Krolowa_Nauk: ja praktycznie codziennie mam wyjazd z ja jadę czerwo...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
@dddobranoc: Jako kierowca busa ktory tez duzo po miastach jezdzi potwierdzam ten fakt. Ze wzgledu na nieco wieksze gabaryty auta i koniecznosc czestego wyjechania/zjechania z drogi czesto musze liczyc na uprzejmosc kierowcow, aby sprawnie sie poruszac. Kobiety po prostu dziele na dwie grupy; takie ktore nie ogarniaja co sie wokol nich wyprawia wiec nie zachowuja sie uprzejmie lub takie ktore wykorzystuja pierwszenstwo bo jej sie przeciez nalezy mimo ze w danej
  • Odpowiedz
  • 1
Kobiety nie mają często wyobraźni za kierownicą i ogólnie nie ogarniają tak dobrze, więc dla niech takie odruchy nie przychodzą po prostu naturalnie. Szczególnie mowa o dziękowania awaryjnymi. Natomiast jeśli chodzi o suwak to akurat raczej nie zauważyłem żeby nie puszczaly, jak jest suwak i każdy puszcza po jednym to kobiety też. Gorzej z taką uprzejmością typu puszczenie kogoś z podporządkowanej bo jest korek i nie może się włączyć.
  • Odpowiedz
@dddobranoc: Mnie zawsze drażni, że podczas korku lub świateł kobieta robi tak długą przerwę przed nastepnym samochodem, że ze 2 inne mogłyby się zmieścić.

Nigdy takiego zachowania nie zauważyłem u faceta.
  • Odpowiedz
kobiety chyba zawsze jak zielone blokując wyjazd,


@SpalaczBenzyny: no dokładnie to samo mam, każdego dnia, ale bonusowo to korek jest nie z powodu świateł ale przejazdu kolejowego więc z drugiej strony przez 3-4 minuty potrafi nie przejechać żadne auto, a ja stoję i kwitnę XD
  • Odpowiedz
kobiety były jakoś bardziej wredne w tym aspekcie,


@Yenn_z-Wyspy7Slonc: To nie chodzi o to, że wredne. Raczej kobiety, które mniej pewniej czują się za kółkiem koncentrują się na swojej jeździe i torze jazdy, a nie widzą sytuacji wokół jak ktoś np. włącza się do ruchu. Nie mówię, że wszystkie, ale nie mów, że nie zauważyłaś takiej prawidłowości.
  • Odpowiedz