Wpis z mikrobloga

#siatkowka #siatkaspam sierpień to magiczny czas, pora zacząć przedsezonowe przewidywania plusligowe.
Parę rzeczy na start:
- zespoły uporządkowałem wedle przewidywanego scenariusza, czyli tego jaki cel chcą osiągnąć: walka o złoty medal, walka o czwórkę, walka o ósemkę oraz walka o utrzymanie
- 16 zespołów oznacza jeden zespół na jeden dzień, ale nie oszukuje się i chciałbym skończyć tę serie nie przed startem EuroVolleya, ale przed startem kwalifikacji olimpijskich, także poszczególne zespoły nie będą przytaczane codziennie, a raczej nieregularnie.
- zacznę od zespołów już poukładanych, wedle mojego własnego uznania, które nie jest ujęte w żaden klucz
- teksty będą w formie głównie tekstowej, ale chce też zawrzeć parę liczb, które wykażą czego się spodziewać od poszczególnych siatkarzy
- same spostrzeżenia przeze mnie napisane będą miały niekiedy formę subiektywną - chociażby case nowych atakujących JW, którzy moim zdaniem są osłabieniem albo chociażby przyjście Gelinskiego do Cuprum, które mnie niepokoi i jest moim zdaniem niepotrzebne przy Kubickim, który w roli podstawowego sypacza obroniłby się na luzie.
- zachęcam do jakiegoś tam odzewu pod tekstami. Nie jestem wyrocznią i chętnie poczytałbym też opinie na temat niektórych zespołów, trenerów, zawodników, przezesów od skromnej społeczności wykopu
- mam nadzieje, że pierwszy tekst pojawi się już dzisiaj, ale nie jestem pewny mojego czasu wieczorem. Na pewno pierwszym opisywanym klubem będzie Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle, bo ich skład już w pełni znamy.
  • 3
@vasos: swoją drogą dyskutowałem z kibicami Stali Nysa że oni grają o maksymalnie 6 miejsce. Wściekli się, były teksty "to po co w ogóle rozgrywać te mecze jak już przydzieliłeś miejsca?!". Widać że sympatia klubowa całkowicie przysłania niektórym realia oraz potencjał drużyny. Wiadomo że top 5 to będę: JW, Resovia, ZAKSA, Zawiercie, Projekt w różnej kolejności. Tylko sensacja sprawi że w tym gronie którejś z tych drużyn zabraknie. Pozostałe będą się
@rbk17: ja, jako kibic Stali, byłbym raczej zadowolony z 6 miejsca. Jest piątka, którą wymieniłeś, Olsztyn, który prezentuje się bardzo ciekawie, no i Trefl, który jest po prostu Treflem. Do tego namieszać może Skra, która jest niewiadomą i Lublin, który też poczynił ciekawe wzmocnienia, a do tego dostał teraz finansowanie z SSP (choć to pewnie zaprocentuje dopiero za rok najwcześniej). No i trzeba się liczyć z tym, że jakaś drużyna z