Wpis z mikrobloga

Jutro pierwszy dzień w robocie po urlopie i odczuwam tak nieopisane cierpienie psychiczne, że idę się zaraz nawpiertalac psychotropów na uspokojenie, żeby nie czuć tego bólu. Nienawidzę tej pracy i tej atmosfery stresu, która tam panuje.

Wracanie tam jest dla mnie porównywalnym cierpieniem psychicznym do jakichś tortur.

Dlaczego musiałem urodzić się w Polsce, w kraju ze standardami na rynku pracy ze średniowiecza i cierpieć? Czemu musiałem urodzić się w biednej rodzinie?

Jeszcze 3-4 lata okrutnego cierpienia i emerytura. To będą 4 lata, które zrobią ze mnie wraka. Czemu w Polsce z zasady jak jest jakiekolwiek stanowisko to na zachodzie musi być zakres obowiązków + spokój, a w Polsce na tym samym stanowisku zakres obowiązków +stres, terror i mobbing. Czemu?

#pracbaza #korposwiat #depresja #nerwica #praca #zarobki #polska #rynekpracy #przegryw #narkotykizawszespoko
  • 15
  • Odpowiedz
@pendzoncy_jez: Bo jak będę tam siedział dalej jeszcze 3-4 lata to do końca życia nie muszę pracować, a jak zmienię prace to zawsze i tak trafię do jakiegoś januszexu gdzie będą mnie mobbingowac i terroryzowac, bo w Polsce rynek pracy jest przejety przez pokolenie zamordystycznych szefow, wyrosłych na dwucyfrowym bezrobociu i z definicji jak nie jesteś jakimś top 0,1 procent skillów to będziesz mobbingowany w pracy przez bite 8 h gdziekolwiek
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Już tyle lat masz, że emerytura za chwilę czy po prostu zarobki kosmiczne? Ja na odwrót mam - stres żaden, pół dnia przeglądam Internet, ale i zarobki marne, więc kiepsko. Z drugiej strony mogły być kiepskie zarobki+stres, więc najgorzej też nie jest.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Patzer: Mam 31 lat, więc nie wiek emerytalny. Zarobki ciulowe jak nie wiem, mobbing i stres ogromny, więc mam gorzej, ale mieszkam z rodzicami i inwestuje prawie wszystkie hajsy, które zarobię. Dzięki temu udało mi się znaczną sumę pieniędzy zarobić i mam światełko w tunelu, że nie będę musiał pracować.

Niestety, jeszcze nie mam wystarczająco i dlatego w tym piekle muszę się męczyć. Cierpienia i atmosfera taka jakby ktoś cię przypalał
  • Odpowiedz
Dlaczego musiałem urodzić się w Polsce, w kraju ze standardami na rynku pracy ze średniowiecza i cierpieć? Czemu musiałem urodzić się w biednej rodzinie?


@Ynfluencer: ale wiesz, ze statystycznie rzecz biorac to urodzenie sie w Polsce to jak trafienie piątki w lotto, miales duzo wieksze szanse na urodzenie sie w jakiejs dziczy po srodku afryki czy w Indiach/Chinach
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: Tak, myślałem, że domykam najgorszy temat w robocie i potem dalsze kilka lat to już spokojna praca na lajcie aż do osiągnięcia celu.

Niestety życie z takimi śmieciami jak ja, typowo słabymi jednostkami musi obejść się okropnie i okrutnie, przekopać po łbie.

Tylko silne, asertywne, bezwzględne jednostki mają całe życie z góry. Tacy jak ja to zawsze będą mobbingowani, bici po łbie i to jeszcze za nieadekwatne hajsy.

Nie wiem
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: Wszystko jest jak było. W lipcu miałem dopiąć ostatni, najgorszy temat w robocie, a potem 3-4 lata pracować w spokoju i inwestować dalej. Myślałem, że po dopięciu tego tematu będzie już mniej stresująco.

Jednak Polaczek musi cierpieć dla zasady jeśli nie jest w top 0,1 procent elity z branży IT.
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: Ja nie mam stresu od ważnych klientów i projektów, tylko mam od tego, że Polaczki Polaczkom zgotowały to piekło. Można pracować z zachowaniem jakiś standardów, ale polactwo akurat ma we krwi nerwice, tworzenie stresogennej sytuacji, pieniactwo, a polscy menedżerowie i szefowie to jedyny sposób zarzadzania jaki znają to płacić jak najmniej i opiertalac pracownika non stop.

Potem jest zonk, że ktoś się zwolnił. Co z tego, że pracuje w zagranicznym
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: taka ich rola macie być efektywni, #!$%@? i śrubować KPI.

Jak zrobicie coś dobrze i szybko to zbudujecie oczekiwania, ze możecie zrobić coś jeszcze szybciej wiec wpadnie dodatkowe zadanie aż się zajedziecie na śmierć xD

Zrób Quiet quitting i nie przejmuj się
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: No spoko, tylko czemu to co mnie spotyka w życiu jest AŻ TAK brutalne, a niektórzy np. mają taką władzę, że nic nie muszą i przed nikim się tłumaczyć i to praktycznie od urodzenia są na to skazani?

Np. takiemu Morawieckiemu, czy innym politykom, albo całemu europarlamentowi, czy nawet Putinowi. Oni nie wiedzą jakie to uczucie nie mieć luzu i dostawać zrype. Całe życie wszyscy im mogą naskoczyć.

No, a
  • Odpowiedz