Wpis z mikrobloga

"Każdy kandydat/ka otrzymał/a feedback z rekrutacji na której był/a.".

Czemu HR tak pisze? Czy oni są upośledzeni? Przecież forma męska jest odpowiednikiem angielskiej gramatyki i nie ma potrzeby przy każdym czasowniku, wymieniać wszystkich płci.
Inny przypadek, który doprowadza mnie do białej gorączki to pisanie "chłopaki zrobili", ludzie, #!$%@?, to jest tylko czasownik, można pisać go poprawnie. To są TE chłopaki, czyli "chłopaki zrobiły".
Za każdym razem jak widzę takie konstrukcje, to już nie mam ochoty aplikować do tych firm, bo wiem, że mają wyżarte mózgi przez poprawność polityczną i boją się pisać poprawnie po polsku.
#pracbaza #pracait #grammarnazi #jezykpolski
  • 6
@cordianss: ale czytaj ostatni akapit

Można oczywiście zrozumieć intencje ludzi, którzy każdorazowo podkreślają obie płcie (Polki i Polacy, panie i panowie, obywatele i obywatelki, uczniowie i uczennice) – wiadomo, że chodzi o podkreślenie istotności płci (zwłaszcza kobiet) w życiu człowieka i o zapobieżenie dyskryminacji ze względu na płeć. Jest to więc jedna z odsłon tzn. języka inkluzywnego. Poświęcono mu wiele badań, artykułów, akcji społecznych. Jednak w moim przekonaniu nie w każdej
  • 0
@niochland: Alternatywnych form używa się w sytuacji, gdy zwracamy się do kogoś np. Pan(i) Krystyna i nie wiemy jakiej jest płci. W ofercie pracy miałoby to jak najbardziej sens. Problem polega na tym, że takie zapisy pojawiają się w miejscach całkowicie do tego nieprzeznaczonych i zaciemniają przekaz.

Tutaj cytat:
"Poza wszystkim należy zadbać, aby tekst nie był zdominowany przez tego rodzaju zapisy, gdyż staje się on wówczas mało czytelny. Przywołane normy
@cordianss:

Alternatywnych form używa się w sytuacji, gdy zwracamy się do kogoś np. Pan(i) Krystyna i nie wiemy jakiej jest płci. W ofercie pracy miałoby to jak najbardziej sens.

vs

Gość pyta się, czy każdy dostaje feedback z rekrutacji.

Rekrutywka odpisuje: "Każdy kandydat/ka otrzymał/a feedback z rekrutacji na której był/a.".

No to dlaczego tu nie można tego wsadzić? Skąd ma wiedzieć, że ta omawiana pani Krystyna jest babą? W CV było
  • 0
@niochland:

No to dlaczego tu nie można tego wsadzić? Skąd ma wiedzieć, że ta omawiana pani Krystyna jest babą?


Bo nie zwraca się do tej osoby tylko omawia grupę.
Poprawnie mogłoby być tak:

"Proszę Pana/Pani, każdy kandydat otrzymał od nas informację zwrotną."

A czy jakby stanowisko było bardzo damskie tj. nie wiem, jakaś kosmetolożka i odpisała, że "każda kandydatka otrzymuje feedback z rekrutacji" oznaczałoby to, że chłopy-kandydaci nie otrzymują skoro forma