Wpis z mikrobloga

i bardzo dobrze

@domestos-z-szaletu: czyli chcesz, aby biedni biednieli, a bogaci się bardziej bogacili.

ktoś, kto zarabia minimalną, powinien się zastanowić czy stać go na dzieci.

@gomjeden: to są miliony osób. Ponad ludzie do 26 roku w ogóle nie płacą podatku pit, czyli dla nich w ogóle nie ma zachęty - betonuje się stereotyp, że najpierw kariera później dzieci.
@Jarusek No nie, stereotyp to jest „bóg dał, bóg nakarmi”. Zdecydowałam się na dziecko dopiero jak miałam stabilna sytuacje finansową, nie wyobrażam sobie zrobić dziecko kiedy ja nie mam żadnego źródła dochodu bo co jakby mojego męża potrącił autobus pewnego dnia? Zostałabym z dzieckiem i bez żadnego dochodu.
@Lonate: dla każdego stabilna sytuacja finansowa to subiektywna rzecz. Chodzi taki wiral po internecie - kobieta pyta kobietę ile ma na koncie, ona odpowiada, że miliony, dopytuje skąd tyle, ona odpowiada, że potracił ją autobus i pozwała firmę przewozową ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio policzcie sobie ile musielibyście zarabiać, aby zyskać te 500+ ulgi podatku na jednym dziecku, ile na dwóch, trzech. Jak macie
jestem zdecydowanie na lewo, a też się zgadzam, Musk #!$%@??


@Kremufka2137: No mnie np. to w ogóle nie dziwi. Z kolei konfederackie przygłupy, które wiedzę biorą z tiktoka mogą się nieźle zaskoczyć, że świat wygląda trochę inaczej niż to sławuś przedstawia.

CBOS niedawno wykazywało, że obok konfederatów w skuteczność, sens i opłacalność programu 500+ najbardziej wątpią właśnie wyborcy Biedronia, Czarzastego i Zandberga.


Podobnych przykładów można przytoczyć jeszcze tuzin. Wszystkie te liczby
jak te miliony osób przetrwały przed 500+?

@assninja: jak już wspominałem w PRLu i latach 90 była bieda, ludzie nie kierowali się pieniądzem, karierą i rodziło się wtedy więcej dzieci. Dzisiaj jest kompletnie na odwrót i mimo, że rozdaje się ludziom pieniądze "za dzieci" to i tak mamy kryzys demograficzny.

no i prawidlowo. Koniec finansowania patologii, nierobstwa i pasozytow

@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota:

Mnożenie się patologii to idiotyczny pomysł na uzupełnianie obywateli.

@
Jarusek - > jak te miliony osób przetrwały przed 500+?
@assninja: jak już wspominałem...

źródło: 109860

Pobierz