Wpis z mikrobloga

@aa-aa: Nooo, tak jak w rassiji, każdy żre gówno.
I mówisz że to u mnie niby jest antypolska propaganda, a sam chcesz zrobić z kraju naród proli xD
wiadomo, bogaci nie są niczemu winni, biednych trzeba gnębić xD typowy mindset wykopka co sam zarabia 3k na rękę i jest "kimś" jak to mówił testoviron


@ananasowy: Przychodzi człowiek na wykop i czyta coś takiego i zastanawia się - jak? #!$%@? jak?

wiadomo, bogaci nie są niczemu winni,


W państwie prawa winę udowadnia się przed sądem na podstawie dowodów. Ten fragment zadania, to typowa wypowiedź zawistnego p0laka robaka, który musi sobie
@Jarusek: od wzbogacania biednych nie powinny być programy redystrybuujace dochód ludzi tylko polityka i prawo co wspiera/daje możliwość zarabiać więcej. Szkoła „darmowa”, studia „darmowe”, sam jestem z biednej rodziny/znam mnóstwo osób co dała sobie radę. Serio, żeby w tych czasach zarabiać te 4-5k to wystarczy nie być debilem. Gadasz tez o dzietności, ze jak te młode osoby maja mieć dzieci xD a jak maja teraz? Nie maja. Ten program nie działa
i właśnie dlatego jak po dojdzie do władzy będziesz miał kalifat za parę lat, szykuj turban dla partnerki


@aa-aa: ok, przeżyję to jakoś, od razu kupię 4.
A ty marsz do montowni gmbh, robić na "wspaniały kraj" oraz 4 bombelki sąsiada-menela xD
@tellet:

ok, przeżyję to jakoś, od razu kupię 4

no nie koniecznie musisz to przeżyć bo w negatywnym dla Polski wariancie wyborczym może w Polsce stać się za parę lat wybuchowo xD
@xyzzy: pokaż mi dwudziestoparolatka, który zarabia więcej niż 85K rocznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To niech się wezmą do roboty,

@tellet: no jak rozumiem, osoby które zarabiają minimalną mają iść na drugi etat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najbiedniejsi nie powinni mieć żadnych profitów z posiadania dzieci xD Wszelkie programy socjalne powinny być kierowane do klasy średniej a nie do patusów z wielkiej
@Leel00: nie przejdzie. Lepsza opcja to do wyboru: 500+ lub rozliczenie podatku na każde dziecko, tak żeby zarabiający np 4 kwoty wolne od podatku i mający 2 dzieci w ogóle nie płacili PITu.

W obecnej sytuacji 500+ skłania do rozmnażania tylko najbiedniejszych i patologię, czyli dzięki temu programowi zmierzamy w stronę idiokracji, bo rozmnażają się tylko najgłupi. Szwajcarią się dzięki temu nie staniemy
w tym systemie nie ma żadnej zachęty do posiadania dzieci


@Jarusek: Przecież celem posiadania potomstwa nie jest zasiłek. Myślisz, że bez bohatersko działającej partii rządzącej ludzie przestaną się ruchać, a krowy nie będą mleka dawać?
Z systemem ulgi podatkowej na dzieci nie masz żadnego profitu z posiadania dzieci, jeśli zarabiasz minimalną, lub masz mniej niż 26 lat.

@Jarusek: A to czemu? Przecież ludzie, którzy mają mniej niż 26 lat też płacą podatek dochodowy, po prostu mają trochę wyższą kwotę od podatku (chyba że prowadza działalność, wtedy nie mają)
no jak rozumiem, osoby które zarabiają minimalną mają iść na drugi etat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Jarusek: Jeśli im się nie spina budżet, no to pewnie że tak.
Skąd to przekonanie, że "ja sobie wybiorę zawód, a jak się okaże gównem, to w razie czego państwo mi dopłaci"?
A jak chcę być kowalem albo dorożkarzem?
No sorry, ale albo zmniejszasz koszty, albo zwiększasz przychody. ¯\(ツ)/¯
@Leel00: Nie tyle odliczenie od podatku a odliczenie od wszelkich składek. Zarabiając 5k brutto dostajesz poniże 4k na rękę. Gdybyś miał dwójkę dzieci, to powinieneś całą tą kwotę otrzymać na rękę ( oczywiście mając nadal wszelkie benefity ze składek które w teorii powinieneś opłacić )