Wpis z mikrobloga

Moja mama wie, że ostatnie 2 lata chorowałam na #depresja - leczenie farmakologiczne, psychoterapia. Wczoraj mi powiedziała, że moja niby-depresja to tylko głupia wymówka bo ona miała gorzej w życiu i nie miała czasu na wymyślanie depresji.

Dziękuje mamo, ponownie utwierdziłaś mnie w tym jaką matką dla swojego dziecka nie chcę być.

#dzieci #zalesie
  • 211
  • Odpowiedz
@Lonate: u mnie to samo, plus wrzaski "jak nie przestaniesz się smucić to sobie coś w końcu zrobię!" i od ojca "wszystko co złe w tym domu jest przez ciebie"

##!$%@?
  • Odpowiedz
@eeehhh: Jest tylko jeden rodzaj depresji wiadomo, tylko twoje doświadczenie się liczy ;) Najgorsze jest to, że widzi się wiele komentarzy ludzi którzy rzeczywiście to przeżyli w ciężkiej formie to najbardziej chcą ujmować innym u których trochę łagodniej to występuje.
  • Odpowiedz
@Lonate: a czymże była spowodowana twoja depresja? była i "od tak" jej nie ma? ten post tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że twoja mama mogła mieć rację.
  • Odpowiedz
Oni jednak wola winić rodziców a samemu dalej nic ze swoim, doroslym życiem nie robić. Następnie wystarczy brać leki i leczyć coś, czemu można było znacznie wcześniej zapobiec.


/// Bardzo łatwo można było zapobiec

To jak chcesz zmienić np rodziców?

@m0rgi: Albo masz bardzo małe kompetencje albo bardzo małą wyobraźnię albo jesteś zwykłym trollem uważając że błędy rodziców i złe wzorce tak łatwo można "gumeczką wymazać" z dorosłego i samemu ogarnąć
  • Odpowiedz
Zwalanie winy na coś czego się nie lubi/nie rozumie to chyba najstarsza mechanika wyparcia XD W latach 60 i 70 przyczyną wszelkiego zła byli hipisi i punki, w 80 muzyka metalowa, później rap, gry komputerowe, anime czy książki fantasy. Zamiast zająć się zbadaniem realnych przyczyn, i próbować je zwalczać, najłatwiej zwalić winę na coś co jest popularne by nie robić nic z problematyczną kwestią.


@Zgrywajac_twardziela: Oczywiście, Social Media NIE MAJĄ NIC
  • Odpowiedz
Na pewno tematowi nie pomagają osoby, które przez chwilę mają gorsze samopoczucie i już nazywają to depresją. Szczególnie często widzę to u kobiet. Parę dni ma taka gorszy humor i od razu diagnozuje u siebie depresję.

Znamienne jest też to, że od osób mających naprawdę nieciekawą sytuację w życiu o tej chorobie nie słyszałem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@loczyn: A masz może jakieś źródła naukowe, bo komentantor sportowy to średnio wiarygodne źródło jak dla mnie xD
Każdy problem jest złożony i przyczyny są przeróżne. Szukanie źródła każdego jednego problemu społecznego w czymś co jest nowe i powszechne towarzyszy nam już od lat, i nigdy nie pokrywa się z prawdą. Ponadto twierdzenie, że obecnie problem jest powszechniejszy to również Twój błąd poznawczy, bo tak jak pisałem wcześniej taka statystyka była
  • Odpowiedz
10 lat temu też tak myślałem jak twoja matka. Dzisiaj po prawie całkowitym wyleczeniu, nie życzyłbym tego gówna najgorszemu wrogowi.


@Rzepczak: Każdy myśli, że jest silny psychicznie i sobie nie pozwoli na takie "wydumane problemy — wymówki", dopóki nie dotknie go taki problem albo jakiś inny poważny problem życiowy.
  • Odpowiedz
tylko twoje doświadczenie się liczy


@AndrjiejDerulo: Nikt tu się tak nie mądruje w tym temacie tak jak wy, wręcz sami sobie tworzycie ten circlejerk wzajemnego zrozumienia i użalania się nad sobą. Masa ludzi łącznie ze mną przeżyła masę wszelakiego gówna i patologii, trwało to latami, była masa ciężkich dni gdy człowiek miał już dosyć i miotał się z bezsilności, w nic już nie wierzył, ale nigdy nie było mowy o żadnej
  • Odpowiedz
Gdybyś miała depresję po prostu #!$%@?ęłabyś się na łóżku, nie miała siły z niego wstać i nie widziała absolutnie żadnego sensu by robić i zrobić cokolwiek.


@eeehhh: Ale wiesz że możesz nie odczuwać absolutnie żadnej przyjemności z życia i to właśnie się kwalifikuje jako depresja?
To że ktoś chodzi do pracy, ma rodzinę czy pieniądze nie oznacza że nie ma wszystkiego dość.
  • Odpowiedz
@r4do5 @Lonate To jest moim zdaniem najlepsze podsumowanie jak czuje się człowiek w depresji

https://www.reddit.com/r/depression/comments/27yys8/depression_is_humiliating/

Depression is humiliating.

"It turns intelligent, kind people into zombies who can't wash a dish or change their socks. It affects the ability to think clearly, to feel anything, to ascribe value to your children, your lifelong passions, your relative good fortune. It scoops out your normal healthy ability to cope with bad days and bad news,
  • Odpowiedz
@semtexx: Fantastyczny merytoryczny komentarz na portalu ze śmiesznymi papieżami!
Gościu wystarczy ci podać coś co ci rozreguluje kompletnie tarczycę i będziesz chciał skoczyć z mostu z własnej woli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz