Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,

Mój #rozowypasek ma ogromne problemy z schudnięciem. Wychodzi jakby miała obniżone zapotrzebowania kaloryczne o kilkaset kcal.
Z wszelakich kalkulatorów wynika, że jej zwykłe zapotrzebowanie kaloryczne to jakieś 1900-2100kcal a aby schudnąć powinna jeść koło 1500-1600kcal.
No tylko, że nawet jedząc tyle to waga jej nie spada, czasem nawet delikatnie wzrasta jak przekroczy i zje 1700-1800. Aktywności sportowych brak, ale dużo chodzenia (te 8-10k kroków dziennie jest zawsze). Chudnie tylko wtedy gdy naprawdę mocno się głodzi i je koło 1000kcal.

I teraz tak. Ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy, bierze leki, TSH niby obecnie w normie, ale czytałem że u nas lekarze patrzą na jedną normę dla wszystkich i np. kobieta przed 30stką może powinna mieć wynik inaczej analizowany? Endokrynolog żadnego problemu nie widzi, nie chce zwiększyć dawki bo twierdzi, ze skoro waga mieści się w BMI (koło 23) to nic się nie dzieje i po co w ogóle chce schudnąć.

Macie jakieś pomysły, porady co można zrobić? Do jakiego lekarza/specjalisty się z tym zwrócić? Co zacząć robić?

#odchudzanie #dieta #zdrowie #endokrynolog #hormony #lekarze #medycyna #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
dużo chodzenia (te 8-10k kroków dziennie jest zawsze


@mirko_anonim: 8-10 k albo duża. To zalecana aktywność aby po prostu nie jebnać na zawał.

Co zrobić? Sorry brutalnie - mniej żreć i więcej się ruszać i nie dawać do lekarzy aby miała wymówkę (bo nie ma) to nie wina jej tarczycy a bycie leniwą bułą. Lepiej niech ogarnie się teraz niż za X lat, gdy będzie wielorybem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim TSH dla kobiety koło 30 powinno być poniżej 2, najlepiej w okolicach 1,5. u grubasów często rozwija się pcos i io z uwagi na dużą ilość tkanki tłuszczowej, która zaburza metabolizm. polecam konsultację z diabetologiem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie chce cie martwić ale te 8-10 k to jest bardzo mało, robiłam dziennie po 16k i tez nie było różnicy. Musiałam dołożyć ćwiczenia, niech twoja różowa poświęci godzinkę na ćwiczenia codziennie, napewno coś spadnie. Plus tego nadal deficyt kaloryczny.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Zmienić makrosy. 1700 kcal z pączków, nierówne 1700 kcal z jajek.
Nie wypijać kalorii (już nie mówiąc o tym, że często pomijamy je w rachunkach) - żadnych słodzonych napojów, soków owocowych, mleka
Aeroby są do dupy, zastosować trening siłowy, względnie interwałowy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mordo zapotrzebowanie nie zgadzające się z kalkulatorem to nie obniżone zapotrzebowanie, a po prostu jakiś uśredniający kalkulator. Jakk tyje to znaczy że je za dużo, tu żadnej filozofii nie ma
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: geny xD
jak ktos jest leniwa bula niepotrafiaca utrzymac rezimu to moze to tlumaczyc grubymi koscmi, warunki genetyczne to wzost i budowa ciala i czy masz grubsze czy ciensze uda ale nie ze jestes gruby
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim po pierwsze nie wolno się głodzić, a te kalorie to z dupy są wyciągnięte. można zjeść i 3tys kalorii i nie tyć jak będzie się jadło odpowiednie składniki. Polecam Pana Michała Wrzoska od diety, gdzie produkty są specjalnie przygotowane pod daną osobę plus wdrażane są lekkie, ale skuteczne ćwiczenia. I niech nie zniechęcają czy odrzucają wad jego gigantyczne porcje jedzeniowe. Bo liczy się co się je, a nie ile.
Polecam
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @eugeniusz_geniusz: Ale ja nie mam problemu z jej wagą. Ale ona ma ogromny i wpływa to mocno na psychikę i w ogóle

@Kasahara Wiem, że patrzysz na to czysto sportowo. Ale widzę po prostu różnicę, u mnie np. wystarczy trochę uciąć kalorii i bez sportu chudnę szybko. A żeby przytyć to już w ogóle musze się postarać. A ona się musi wręcz zagładzać by waga leciała.
Te kroki to jak patrzę bardziej 10-12k.(w weekendy więcej). Ok może mało. Może żyje w takiej bańce, że mimo w większości ludzie szczupli to dla nich robienie dzień w dzień 8-10km pieszo wydaje się abstrakcją :D
Po prostu dla mnie jej metabolizm jest dziwny. I chudnie sukcesywnie, ale jak patrzę w jaki niezdrowy sposób to robi to się boję
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): ja mam trochę inaczej. kalkulatory pokazują mi 2300 zeby utrzymać. miałam 1800, 3 miesiące treningu siłowego 3-4x w tygodniu (plan sakera) i jak ważyłam przed tyle samo ważyłam po xD mało tego potem na 4 miesiace rzuciłam liczenie kalorii, wróciłam do piwka, jeżdżę na rowerze bo lato, siłowni jak będzie 1x miesiąc to jest git i ważę tyle samo xD to dla mnie abstrakcja jakaś. mam io i
  • Odpowiedz