Wpis z mikrobloga

Ibris przebadał polskie społeczeństwo, zadając szereg pytań o gospodarkę i światopogląd. Wyniki są bardzo ciekawe, bo mocno rozjeżdżają się z sympatiami politycznymi, co z kolei potwierdza, że Polacy mają w pompie programy wyborcze.

Najmniej zaskakuje, że większość Polaków to socjaliści, ale jednocześnie zdecydowana większość to progresywiści. Lewica ma gigantyczny potencjał na wzrost, ale nie potrafi dotrzeć do potencjalnych wyborców.

Inna niespodzianka - liberałowie nie wymarli. Nadal to prawie 30% społeczeństwa. Pomyślicie: Konfederacja? Otóż nie tym razem. Liberalne konserwy to tylko 8%. Tymczasem liberalni progresywiści stanowią 21%, a w Polsce nawet nie ma partii, która mogłaby ich reprezentować (!).

Wyniki:
Socjaliści progresywiści 52%
Socjaliści konserwatyści 19%
Liberałowie progresywiści 21%
Liberałowie konserwatyści 8%

#polityka #4konserwy #neuropa #sondaz #spoleczenstwo #socjologia #pis #ko #lewica #konfederacja #trzeciadroga
  • 10
@Promilus:

to są kategorie, które wyróżnił ibris

Czy aby na pewno? Jestem prawie pewny, że użyta kategoria to "socjalni", a nie "socjaliści".
Ale możesz wyprowadzić mnie z błędu linkując owo badanie, bo nie byłeś łaskaw go przytoczyć, a mnie sie nie chce szukać.

Chyba, że Ty z tych, którzy twierdzą

Nie, ja z tych, którzy twierdzą, że PiS to prawica bo spełniają książkową definicję.
ymczasem liberalni progresywiści stanowią 21%, a w Polsce nawet nie ma partii, która mogłaby ich reprezentować (!).


@Promilus: Lol xD Przecież zarówno PO, jak i połowa Lewicy to są zwykli liberalni progresywiści. Interpretujesz dane pod swoje chochoły. Pokaż to badadnie, bo jestem ciekawy, co tam zostało uznane za poglądy "socjalistyczne".No i tak jak @kurczok pisał jakoś kurdę wątpię, abyśmy mieli w Polsce ~50% socjalistów, gdzie u nas podważanie jakichkolwiek neoliberalnych dogmatów
@kurczok wrzucilem wyżej, wystarczy przesłuchać 2 minuty
@aegispolis lewica wyzywa ludzi od libków, nienawidzi Balcerowicza - tak, to z pewnością liberalowie.

Neoliberalne dogmaty to się podważa na wykopie. Zobacz, kto rządzi i co mówią głowni konkurenci - to jest większość
lewica wyzywa ludzi od libków


@Promilus: No właśnie tylko część lewicy i tak samo mówią o tej drugiej częsci lewicy. Widzialeś kiedyś Czarzastego nazywającego kogoś libkiem, czy w ogóle wyłamującego się z liberalnych/neoliberalnych poglądów na gospodarkę?

Neoliberalne dogmaty to się podważa na wykopie.


@Promilus: No właśnie, a nie w polskiej polityce, jak mówisz. Kiedy ostatnio słyszałeś jakies nawoływanie do uspołecznienia środków produkcji u nas w polityce? Czy choćby jakieś propozycje