Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i cierpię na brak podstawowych narzędzi jakie powinien mieć każdy w domu, tzn kątówki, porządnej wkrętarki, czy jakiś w miarę wytrzymałych śrubokrętów.
Zaczynam szukać kompletu takich narzędzi.
Chciałbym coś, co na potrzeby domowe wytrzyma długie lata :)
Znalazłem jakąś markę której nie znam "RYOBI"
#budownictwo #budujzwykopem #narzedzia #majsterkowanie #pytanie


Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.
Interesuje mnie również marka "Macallister"
Lujaszek - Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i ...

źródło: Ryobi

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Lujaszek Mam sporo sprzętu Ryobi, który używam przy budowie domu i nie narzekam. Młot udarowy z serii HP szedł w bloczkach fundamentowych bardzo dobrze. Szlifierka bezczotkowa 125 ładnie tnie druty zbrojeniowe. Duża lisica HP idzie jak w masło w gazobetonie. Klucz udarowy 900Nm ładnie odkręca koła i wkręca śruby ciesielskie. Taker ładnie dobija zszywki. Wkrętarką RPD18C mieszałem dysperbit, kręciłem na haczyku zbrojenie i działa jak działała. Używam tego z akumulatorami 9
  • Odpowiedz
@Lujaszek: bierz DeWalta albo Makitę do domu, nawet do domu, do majsterkowania,
daruj sobie Parkside,

jako majsterkowicz to będziesz to sporadycznie i lekko używał i taki DeWalt czy Makita to wystarczy Ci "do końca życiua" i cały czas będzie działać zayebiście,
a ten choćby Parkside to nie wiesz w którym momencie się zasyra, byle szybko bo jeszcze zwrócą kasę na gwarancji,

a z majsterkowaniem to jest tak, że jak masz
  • Odpowiedz
@Kralizek: Z dedry mam szlifierkę do gładzi ogólnie całkiem fajna, ale ma minus bo otwory do papierów są specyficzne i tylko papiery od dedry ew. siatki można używać
  • Odpowiedz
  • 1
Polecam Boscha proffesional. Mam trochę narzędzi nowych i trochę kupuję w lombardach. A dlaczego Bosch pro? Jak na ich stronie wpiszę model narzędzia, to mogę dotrzeć do schematu z numerami części i zamówić konkretną część. W tanszych markach to byle pierdoła padnie i narzędzie do wyrzucenia. A do tego jest solidnie zrobiony, dopasowany do ręki, wygodnie się nim robi i naprawdę robi robotę.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Także polecam parkside, robiłem remont mieszkania, w któym nie było prądu. Wiertarka akumulatorowa robiła wszystko, od mieszania kleju po wiercenie w betonie, kilkukrotnie spadła, wylądowała w zaprawie, wodzie i nic na niej wrażenia nie zrobiło. Wiec myśle, że szlifierka będzie równie udanym sprzętem. Gdzie takim zestawem czyli wiertarka plus szlifierka można zdziałać naprawdę dużo.
  • Odpowiedz
@Lujaszek:
Za 2000zł można kupić kilka fajnych, markowych elektronarzędzi w zależności od tego co chcesz robić. Na pewno nie kupowałbym za to jakiegoś wielkiego, taniego zestawu w którym połowa rzeczy nie będzie działać jak powinna. Już mam niemarkową wkrętarkę 18V 1,3Ah i mi wystarczy bo nie potrafi ona czasem z naładowaną baterią wkręcić wkręta od regipsu do końca w drewnie(nie ma siły, nie to, że bateria się wyczerpuje bo jest
  • Odpowiedz
@Lujaszek: A w czym ten remont, jak w perelowskiej wielkiej płycie to raczej SDS koło 2J albo i lepiej a jak większa robota w tym betonie to coś dużego z wypożyczalni.
Jak to mieszkanie to możesz lecieć na 230V ale jak dom to zdecydowanie lepiej akumulatory 18V a sprzęty ogrodowe typu kosiarka 2x18V..
Co do 230V to się nie wypowiem bo jestem bojówka makita 18V ale z bateryjnych:
Macallister to nie jest sprzęt na lata, baterie żyją krótko, ładowarki do baterii niewiele lepiej, mechanika też badziewna, parkside podobnie, te sprzęty mają często bicie na osi i to nie jedna na 100 ale 1 na 100 nie ma, poza tym deklarowany np. moment dokręcania osiągają raz w roku i po odprawieniu czarów, to już lepiej kupić Meec.
Ryobi ma chyba ciut lepsze aku ale ma mnóstwo modeli tego samego i te niższe/mniejsze/tańsze raz że nie powalają jakością dwa że nadają się raczej do modelarstwa jak do budowlanki, te co się nadają kosztują tyle co Makita :-)
Niektóre narzędzia można kupować badziewne, niektóre muszą być przyzwoite bo inaczej ciężko jest coś zrobić precyzyjnie albo w
  • Odpowiedz
@Lujaszek: ja lubię makite ale polecam też de Walt, nie kupuj miliwaulke czy jak to leci bo to zwykle kosztuje dwa razy za dużo.
Bosch ma kiepskie recenzje nawet niebieski
  • Odpowiedz
  • 1
@Lujaszek opowiem Ci moją historie. zakup parkside performance szlifierka kątowa z pierwszej serii.
Po 4 latach i 8 miesiachach poszedł z niej dym i straciła obroty. Mowie heh szrot bedzie. Ake zainteresowałam sie bliżej bo performance ma 5 lat gwarancji. Zgłosiłem, zrobiłem zdjęcia, po ok 15 dniach kasa na koncie. Bez odsyłania sprzętu. Zanim kupie nowy to zajrzę co sie stało. Rozbieram i szok. Zjarała sie guma sprzęgająca silnik z wałkiem
  • Odpowiedz
@Lujaszek: wydaje mi się, że nikt o tym nie napisał: Ryobi jest - o ile wiem - jedyną dużą marką z długą historią, która ma jeden niezmienny standard baterii. Innymi słowy nigdy nie zerwała kompatybilności baterii. Czyli np. jak kupiłeś wkrętarkę 15 lat temu, to wciąż możesz do niej kupić nowe oryginalne baterie, bo jest i zawsze był jeden ich standard. Mam nadzieję, że to się nie zmieni.

Sprzęt do
  • Odpowiedz
@Lujaszek: dedra sas+all ma fajne sprzęty. Jeden wspólny aku i ładowarka do wszystkiego. Może nie jest to makita, ale wszystko fajnie działa, a mam od nich parę rzeczy. No i nie wiem jak przy długim używaniu, bo też mi raz na miesiąc się przydaje, ale przynajmniej pożyczać nie trzeba.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: MacAllister teściowi wyremontował cały dom i od 20 lat niezmiennie udar młot/wiertło nie chce przestać działać, teraz i ja skorzystałem do rozbijania ościeżnic u siebie i też dał radę, kupiłem tydzień temu pilarkę i elegancko pociąłem kilka ścian na stelażu, generalnie polecam, jako opcję budżetową, wiadomo, amortyzacji nie ma i wszystko leci w łapy, ale na niecodzienne prace da radę
  • Odpowiedz
@Lujaszek: rewelacyjna firma, mam kilka produktow, na poziomie Milwaukee, a może nawet lepsza. Polecam z calego serca. A to, że ktoś nie poleca, bo jakiś jutuber tak powiedział, to na kij taka opinia.
  • Odpowiedz