Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i cierpię na brak podstawowych narzędzi jakie powinien mieć każdy w domu, tzn kątówki, porządnej wkrętarki, czy jakiś w miarę wytrzymałych śrubokrętów.
Zaczynam szukać kompletu takich narzędzi.
Chciałbym coś, co na potrzeby domowe wytrzyma długie lata :)
Znalazłem jakąś markę której nie znam "RYOBI"
#budownictwo #budujzwykopem #narzedzia #majsterkowanie #pytanie


Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.
Interesuje mnie również marka "Macallister"
Lujaszek - Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i ...

źródło: Ryobi

Pobierz
  • 127
@Lujaszek jak tylko prace domowe a nie jakieś grube roboty, to lidlowy Parkside daje radę. Młot udarowy całkiem spoko, mini szlifierka też robi robotę, tylko potem ciężko odkręcać końcówki przy częstych zmianach jak się używa ich klucza bo objeżdża i niszczy uchwyt. Jak wszędzie w tych czasach, bieda aluminium w niektórych miejscach.
@Kralizek
nie wypowiem się, ja poza krajem

na kablu nigdy nie będziesz mieć probemu że braknie aku i trzeba dbać o ich żywotność (ładowanie, przechowywanie) ale jednak zawsze trzeba się z przedłużaczem użerać.
Zestaw wkrętarka+zakrętarka na aku to jest mimo wszystko duża wygoda, piły, szlifierki czy wyżynarki bym raczej brał na kablu już bo z tym tak nie latasz o ile nie pracujesz z nimi na codzień.

Upolowałem DeWalta w dobrej cenie
@Lujaszek: w firmie w której pracowałem rok temu, przez 3 lata korzystaliśmy z floty millwauke i Hilti jak nam się psuły narzędzia w delegacjach kupowaliśmy ryobi na czas delegacji przy konstrukcjach stalowych i monterce dawały radę po pół roku padały ale to w skrajnie przemysłowych warunkach wiem mam o nich dobre zdanie
@Ciasto_hirol: Mam młotowiertarkę akumulatorową dedry. Użytkuję w domu i nie tylko, głównie do wiercenia w betonie, jeszcze ani razu nie zawiodła, bardzo wytrzymałe cholerstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cenowo też jest okej.
Wiertarko-wkrętarkę z udarem mam stanleya i również polecam, choć ostatnio wymienili cała serie urządzeń na nowe z nowymi typami akumulatorów i już ponoć trochę zjechali z jakością.
@Lujaszek: Polecam Ryobi, bo sam kupiłem ich wkrętarkę przed remontem łazienki. Bateria 18V wytrzymywała mi cały dzień roboty. Z czasem dowiedziałem się, że Ryobi ma jeden typ aku do wszystkich sprzętów w serii one+, co może znacznie ułatwić mi zakup potrzebnego w przyszłości sprzętu. Za wiertarko-wkrętarkę, z baterią i torbą dałem 300zeta. Warto.
@Lujaszek wersja budżet-Parkside
wersją budzet plus - yato
wersją średnia- Stanley/Bosch
wersją lux - dewalt/milwaukee
wersją super lux-festool

osobiście korzystam z wielu sprzetow Yato, podkaszarka wkretarki kosiarka szlifierka kątowa narzędzie oscylacyjna piła łańcuchowa. przydomowe super. wkretarki mam juz 3/4lata i nic z nimi się nie działo. a pokręciły baaaardzo dużo. reszta sprzętów spełnia swoje zadania, mam je od 2/3 lat.

w pracy mam dewalt i milwaukee. klasa sama w sobie. ale pod
Parkside do domu na 100%. Kupiłem młot udarowy do remontu, tynki, posadzki, beton, cegła do skucia. Po kilku miesiącach nie widać już logo bo transportowałem narzędzie razem z gruzem, nadal działa świetnie. Szlifierka do betonu podobnie, dym z ostrza a ta dalej kręci ile wlezie.

Koronki Dedra są do niczego, zrobiłem kilkanaście puszek i została sama stal.