Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i cierpię na brak podstawowych narzędzi jakie powinien mieć każdy w domu, tzn kątówki, porządnej wkrętarki, czy jakiś w miarę wytrzymałych śrubokrętów.
Zaczynam szukać kompletu takich narzędzi.
Chciałbym coś, co na potrzeby domowe wytrzyma długie lata :)
Znalazłem jakąś markę której nie znam "RYOBI"
#budownictwo #budujzwykopem #narzedzia #majsterkowanie #pytanie


Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.
Interesuje mnie również marka "Macallister"
Lujaszek - Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i ...

źródło: Ryobi

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@assurin biorąc pod uwagę cenę ryobi to nawet tego nie bierz bo się cenią jak bosch. Jeśli chodzi o tanie i dobre to einhell, często maja promocje ze jak kupujesz elektronarzędzie to do każdego ładowarka i akumulator
  • Odpowiedz
@Lujaszek: ja jestem zadowolony. Używam wiertarki, wkrętarki, pilarki tarczowej i szlifierki oscylacyjnej (to ostatnie bym kupił z zasilaniem z sieci, raszya super wygodna). Ostatnio używałem też podkaszarki, ale nie wiem nic o innych podkaszarkach, więc
opinią o niej się nie podziele. Poleciłbym kupienie małej baterii do lekkich robót. Baterie są drogie i ciężkie.
Zanim się zdecydujesz na jeden system baterii/producenta, to zrób porządny research
  • Odpowiedz
Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.


@Lujaszek: mam juz chyba z 10 sprzetow. Okazjonalnie oczywiscie hobbystycznie sobie dlubie i wszystko ladnie dziala - srobki sie wkrecaja, dziury sie wierca, drewno sie szlifuje, trawa sie kosi. Generalnie zajechalem juz nimi kilka bitow, ostrzy i tarcz wiec dla mnie znak, ze jest OK.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: temat marek elektronarzędzi to coś dla dorosłych fanboyów. Ja mam trochę inne spojrzenie na sprzęty Aku:
Po pierwsze, urządzenia na 230V są bardziej wydajne niż akumulatorowe. Uwaga dotyczy głównie narzędzi wymagających powyżej 1kW mocy elektrycznej.
Po drugie, idąc w jeden system bateryjny jesteś na niego skazany na długie lata. Może się okazać, że dany producent ma dobre wkrętarki ale słabe pilarki itp. To jest troche scam dla dużych chłopców
  • Odpowiedz
@Kralizek: nie odpowiem Ci bo nie używałem ale przypomniałem sobie coś jeszcze w weekend na torze.
@Lujaszek polecam jeszcze składany stół roboczy ja używam Keter
Jest świetny, składany ma dwa ściski w komplecie. Służy mi w pracy gdy montuje coś w jednym miejscu, w domu gdy mam daleko do warsztatu, w domu jako zwyżka bo wytrzymuje duże obciążenie, no torach jako stół na jedzenia picia naprawy motocykla i ogólnie
  • Odpowiedz