Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i cierpię na brak podstawowych narzędzi jakie powinien mieć każdy w domu, tzn kątówki, porządnej wkrętarki, czy jakiś w miarę wytrzymałych śrubokrętów.
Zaczynam szukać kompletu takich narzędzi.
Chciałbym coś, co na potrzeby domowe wytrzyma długie lata :)
Znalazłem jakąś markę której nie znam "RYOBI"
#budownictwo #budujzwykopem #narzedzia #majsterkowanie #pytanie


Czy ktoś używa ich sprzęt ? mógłby mi coś podpowiedzieć, szukam zestawiku do 2000 zł.
Interesuje mnie również marka "Macallister"
Lujaszek - Nie jestem jakimś tam kozakiem majsterkowiczem, ale akurat robię remont i ...

źródło: Ryobi

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Nie wiem, może jakieś Yato/Toya/Sthor. Szlifierka Toya 230 mm ze 20 lat wytrzymała, piła tarczowa Sthor, kupiłem kilka lat temu w Selgrosie, tnie wszystko, beton komórkowy, deski, belki, łaty :) Ze dwa lata temu kupiłem Yato 125mm i działa elegancko.
Młot udarowy SDSMAX Graphite też daje rade.

Ogólnie taki najtańszy młot z SDS-Plus za ok. (200zł) z LM też jest warty rozpatrzenia, ile on się u mnie na wiercił, na kuł, nie do zajechania. Jakiś paździerz na SDS-Plus z allegro się rozsypał.

Kosiarka elektryczna np. DOMI która ma ponad 20 lat działa do dziś bez problemu, kamienie jej niestraszne, taki Bosch Rotak rozsypał się po może 2 sezonach, dziura w plastikowej obudowie od kamienia, silnik się grzał. Taka domi 100x lepiej wykonana,
  • Odpowiedz
@Lujaszek dla odmiany polecam polsko-chińską Dedre. Przede wszystkim ze względu na dostęp do tanich części zamiennych, dokumentacji i łatwości w serwisie. Seria SAS+ALL jest imponująca i niedroga.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Ja mam Parkside sporo. Użycie taki półprofesjonalne i daje radę. Jak chcesz jakąś większą opinie to daj znać rozpiszę się.
Nie ważne jaką markę kupisz, podpowiem co jest moim zdaniem na start potrzebne/przydatne.
Wkrętarka z udarem - zastępuje wiertarkę z udarem, wywiercisz do 10mm (12mm też ale ciężej) w ścianie betonie itd.
Szlifierka z regulacją obrotów - przetniesz, oszlifujesz coś.
Multitool - precyzyjne docinanie, szlifowanie obróbka - musi have dla mnie.
SZYBKA ŁADOWARKA - no tu bez
  • Odpowiedz
@Lujaszek miałam kosiarkę ryobi. Szczotki silnika były z gównolitu. Padła po jednym sezonie. Innego sprzętu ryobi nie miałam, ale po przygodzie z kosiarką chyba bym się nie zdecydowała. Za to wspomniany wcześniej wielokrotnie parkside daje radę. Bosh też spoko
  • Odpowiedz
@Lujaszek: mam robi i to dobre sprzęty jak Cię stać. Ale całe swoje zestawy robię z parkside. Niektóre mają po 5 lat i nic im nie dolega, a często używam.
Wybierz sobie jedną firmę i kompletuje z niej narzędzia bo niestety akumulatory są inne choć na allegro kupisz przejsciowki
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Mam ich sprzęt, nigdy nie kupiłem od razu za 2000, tylko co jakiś czas jak coś potrzebuję to dokupuję jedno narzędzie. Mam ich z 10, a do 10 narzędzi 2 baterie bo tyle mi wystarczy :)

Colin Furze używa, więc znak jakości
  • Odpowiedz
  • 1
@Lujaszek macallister to marka własna Castoramy/B&Q w UK.

Ryobi to jeden z brandów Techtronica, mają też Milwaukee (czerwone) które są do częstego użycia/trwalsze. Ale do domowego użytkowania Ryobi jak najbardziej się sprawdzi, tylko jak padnie po gwarancji to pewnie do kosza bo części zamiennych nie dostaniesz. Ale z kolei te do których kupisz części zamienne będą kosztować kilkukrotnie drożej więc o ile faktycznie nie korzystasz z nich często i regularnie to
  • Odpowiedz
@Lujaszek z tanich rzeczy to mam parkside zaskakująco dobre biorąc pod uwagę cenę a z tych cięższych zabawek wybieram zawsze boscha niebieskiego mam sporo i w domu jest mega
  • Odpowiedz
  • 2
@Lujaszek lidlowy Parkside ma też zaskakująco dobre opinie. Sam rozważałem jak szukałem wkrętarki/zakrętarki ale w UK nie da się jak w PL kupować przez Internet i trzeba polować aż się pojawią w ofercie.

Tacie kupiłem piłę szablastą na aku do ogrodu z Parkside i jest bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz
@Lujaszek: jezeli nie robisz za wiele - Parkside z Lidl.
Niestety, ale im nizsza cena tym musisz mniej wymagac od sprzetu. Nie bez powodu Dewalt jest drogi, za to dostajesz wyzsza jakosc
  • Odpowiedz
@Lujaszek: NEO TOOLS. U mnie cały światek warsztatowo-mechaniczno-stalowo-spawalniczo-budowlany jest z jakichś powodów zasrany ich sprzętem i bynajmniej nie do lekkiej, ale ciężkiej pracy.
  • Odpowiedz
@Lujaszek jak nie zamierzasz często używać narzędzi albo nie sa ci potrzebne do pracy i będziesz robił coś raz na kilka miesięcy to nie kupuj zestawów akumulatorowych. Kup co możesz na kablu. baterie się degradują i są drogie. użyjesz 5 razy przez dwa lata i zaś trzeba będzie kupować aku. Na kablu rzeczy są tańsze i mocniejsze. Zwyczajnie się nie opłaca. Chyba że ci nie zależy na kasie a na wygodzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lujaszek gówno nir tykaj bo będziesz żałował. Juz lepiej parkside z lidla.
mialem do czynienia z wiekszaoscia narzedzi z fotki. To powiem tak lisica spalila sie po przecieciu 4 belek 8*15 pod rząd. lampa dziala mniej wiecej jak lampka w telefonie. klucz udarowy jest nawet git. szlifierka katowa jest slaba i nalogowo psuja sie wlaczniki wkrętarka jest slaba z psujacymi sie futerkami. Najwiekszym problemem sa baterie gdzie przy polowie niby mocy
  • Odpowiedz
@Lujaszek: ja korzystam z systemu ryobi już od 10 lat i jeszcze mnie nie zawiódł. Co więcej, na Aliexpres kupiłem też kilka podrób baterii 5ah (ok 130zł za sztukę) bo oryginały chodzą u nas po 400-500zł. Podróby trzymają może z 10% krócej, ale i tak jestem z nich mega zadowolony i mimo intensywnego używania przez ostatnie 3 lata dają radę. Wspomnę tylko że używam ich na regularnie co kilka dni
  • Odpowiedz
@Lujaszek: Polecam Hikoki. Serwis to 8,50 bo wymienialne części. Milwaukee to wymiana całego podzespołu. Dewalt czy makita to "kiedyś było fajnie, ale teraz gownolit". Bosh i te inne to szkoda gadać.
  • Odpowiedz