Wpis z mikrobloga

Czy jako singiel wziąłbyś pod opiekę matkę, która odda nieruchomości dzieciatemu rodzeństwu?

  • Tak, mam czas na opiekę a im przyda się spadek 18.2% (4)
  • Nie, niech któreś ze spadkobierców weźmie matkę 31.8% (7)
  • Biorę matkę ale żądam zmiany aktu dziedziczenia 18.2% (4)
  • Robię dzieciaka by matka traktowała mnie na równi 4.5% (1)
  • Nie utrzymywałbym kontaktów z taką rodziną 27.3% (6)

Oddanych głosów: 22

  • 13
@pieczony_szczur_z_ogniska: Nie moja ale realny przykład z otoczenia. Syn zajmował się matką a córka dostała dwie nieruchomości dla swoich dzieci, które dzięki temu w wieku 16 i 17 lat wyprowadziły się na „swoje". A ponad 30-letni syn nie mógł do kupionego przez siebie mieszkania zaprosić nikogo na seks bo nie był sam.
@pieczony_szczur_z_ogniska: Żeby było ciekawiej to starsza siostra 20 lat wcześniej dostała dom po babce, kiedy on chodził jeszcze do podstawówki. Ona była na studiach i miała narzeczonego więc babka wszystko odała jej zapominając o wnuku. A on się wtedy głupio cieszył, że to jego siostra dostała a nie dzieci wujka.
@pieczony_szczur_z_ogniska: Drugie dno jest takie, że w tej rodzinie nie było ojca więc babka, matka i starsza siostra od dziecka robiły z nim co chciały a on nie miał prawa głosu w tym babińcu. Jak babka oddała dom siostrze to się wprowadziła do matki i do niego. Także trochę rodzinna tradycja.
@pieczony_szczur_z_ogniska: Babka nie żyje od kilkunastu lat. Ciekawe jest też to, że matka przeprowadziła się tymczasowo do córki (jego siostry) do domu po babce kiedy dzieci były małe, pod pretekstem opieki nad nimi a opiekę nad umierającą babką w mieszkaniu zostawiła jemu, gdy był na studiach. Teraz matka oddała to mieszkanie i kawalerkę-którą jeszcze kupił jego ojciec tym wnukom (jego siostrzeńcowi i siostrzenicy) a sama przeniosła się do niego.
To tylko dołożę na koniec, że jego 17-letnia siostrzenica ma już chłopaka, który się wprowadził do tego mieszkania po jej babce (jego matce) i ta matka śmieje się z syna 30+, u którego mieszka, że ta 17-letnia wnuczka jeszcze go wyprzedzi w ożenku/zamążpójściu.