Wpis z mikrobloga

Jak zrobić z dysku wewnętrznego dysk wewnętrzny... Cały czas pokazuje się z tą ikoną co oznacza że można go wyłączyć (chociaż nie ma "Safe disable" na pasku - ale jest opcja "Offline" w diskmgmt.msc). W Group Policy włączyłem politykę Turn off Autoplay ale to jedynie usunęło z menu kontekstowego opcję Autoplay. Dysk jest normalnie wpięty SATA do płyty głównej. W opcjach biosu niestety nie widzę "Hot swap" "Hot plug" opcji żadnych które by za to odpowiadały (HP 705 G3), bios najnowszy.
Wszystkie opcje z tej strony wykonane bez happy endu:
Internal HDD as Removable
#microsoft #windows10 #windows #komputery #informatyka #sysadmin
Pawlosek - Jak zrobić z dysku wewnętrznego dysk wewnętrzny... Cały czas pokazuje się ...

źródło: hdd.hotplug

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Pawlosek: No ale o co mi chodzi, u siebie w Win10 nigdy nie widziałem takiej ikonki. Jak podpinam dysk 3.5" poprzez adapter USB to ma taką samą ikonkę.

Teraz tak, nie wiem czy to może być to, ale zobacz czy na dysku D: nie ma przypadku pliku autorun.inf. Jeżeli jest, to pokaż w Notatniku co w nim się znajduje, bo może to jest przyczyną tej ikonki.
  • Odpowiedz
@Pawlosek: No ja to właśnie teraz odkryłem i się bawię w podmiankę ikon dla dysków, jak choćby ustawienie ikonki wirtualnego napędu od Alcohol na 120 na ikonkę tego programu żeby mi się nie mieszał z fizycznym. :)
supra107 - @Pawlosek: No ja to właśnie teraz odkryłem i się bawię w podmiankę ikon dl...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz