Wpis z mikrobloga

@b9SU5HC5kTRLHsyZuPnNyXJbV7opSvA39Jw: jak laska ma straszne cisnienie na slub to wiedz ze masz do czynienia z toksykiem, mialem taka ex co spytalem ją: a co jesli bede zwlekal za dlugo ze slubem itd. to ona powiedziala ze by mnie po prostu kopnela xd jak lasce tak zalezy na slubie to chce slub a nie ciebie, jestes dla niej tylko przedmiotem a nie podmiotem do osiagniecia swoich celow
@niko444: A jakbyś postawił się w odwrotnej sytuacji? Chciał mieć dzieci, ale w małżeństwie? Będąc oczywiście kobietą, która lata płodności ma ograniczone. Ile lat byś cierpliwie czekał? Każdy dba o własne interesy, dlaczego kobieta ma inwestować swoje najlepsze lata w związek, gdzie mimo tego, że związek jest udany, a partner zna jej oczekiwania, to latami czeka na oświadczyny. Każdy ma prawo realizować swoje cele w życiu, kobieta na macierzyństwo ma mniej
W związku się jest z różnych powodów, jak jesteś dorosły to powinieneś to chyba wiedzieć. Jeśli spotykają się dwie młode osoby i ich cele są zbieżne,a mają dotyczyć założenia w przyszłości rodziny, to skoro kobieta jest osobą, dla której czas w tej materii płynie szybciej, to zrozumiałym jest że jej będzie zależeć bardziej na sformalizowaniu związku i w końcu powie: sprawdzam. Jeśli para nie planuje dzieci to oczywiście sytuacja jest diametralnie inna.
no to ja to inaczej widze, formalizacja mi do niczego nie jest potrzebna dzieci mozna miec nawet bez tego nikt tego nie sprawdza, wiec to odpada szczegolnie niekorzystna jest dla mezczyzny ktory przewaznie zarabia wiecej a po rozwodzie stracilby wiekszosc majatku, dodatkowo gdyby popadl w dlugi to tez moglby zadluzyc swoja zone, ktora wtedy nawet nie mialaby jak mu pomoc bo tonelaby razem z nim, przy rozdzielnosci majatkowej czyli braku formalnosci takiego
@niko444: @Echo225 Ślub jest kobietom potrzebny tylko i wyłącznie do tego, żeby zdobyć majątek męża przez wspólnotę majątkową oraz otworzyć sobie drogę do alimentów na żonę w przypadku rozwodu. Tylko i wyłącznie dlatego, wszystko inne to przypadkowe bonusy, ale jakby ich nie było to i tak one by parły do ślubu.


@sepuqqu jasne, myślą tylko o rozwodzie xD
Ślub bardzo ułatwia mnóstwo formalności, które normalnie byś musiał załatwiać każdorazowo upoważnieniami. Kobiecie