Wpis z mikrobloga

siemanko miraski, z kumplem zamierzamy wyjechać w góry pod namiot, jakos na poczatku sierpnia, żeby odciąć się na tydzień od telefonów, internetu i ludzi. bo jednak nam obojgu ten rok nie sprzyja a głowa trochę odpocznie.( ͡° ʖ̯ ͡°)
Znacie jakieś ciekawe miejscowości, spoty w polsce gdzie można bez problemu tak posiedzieć?

  • 13
  • Odpowiedz
@murzynekkk: Tak jak @inlog pisze, popatrz sobie na bazy namiotowe. W Bieszczadach masz np. Łopienkę i Rabe, a jak chcesz przy cywilizacji to Bereżki albo Tramp w Cisnej. W Beskidzie Niskim masz np. Radocynę i Regietów. Ale weź pod uwagę, że niektóre są całkiem popularne w sezonie i rodzinki z bombelkami niekoniecznie zapewnią odpoczynek od ludzi.

Jak szukasz totalnej dziczy w środku niczego, to polecam Jasiel.
  • Odpowiedz
@murzynekkk: No na dziko oficjalnie w lesie nie możesz się rozbijać (z jednym wyjątkiem), wolno tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach. I o ile jedna noc nie powinna być problemem nawet w razie kontaktu z leśniczym, to dłuższe biwakowanie a już zwłaszcza z paleniem ognia może się skończyć nieprzyjemnie.
Ten wyjątek to program Lasów Państwowych "Zanocuj w lesie". Są wyznaczone obszary, gdzie możesz biwakować (bez ognisk, jest opcja użycia kuchenki
  • Odpowiedz
  • 0
@murzynekkk Beskid wyspowy. Mogielica i pod nią jest polana Stumorgowa idealna na takie spanie. Masz miejsce na ognisko i wspaniałe widoki
  • Odpowiedz
@murzynekkk: jesli maja byc ludzie to najlepsze miejsce na ziemi to pttk wetlina. Jesli nie ma byc ludzi, to tez najlepsze moensce na ziemi to nieoficjalne pole namiotowe w duszatynie. Chodzi o miejscowe za darmo, pod mostem, kolo brodu, nieopodal jedynego baru w promieniu 30km “dusza jeziorek". Tylko nie rozpowiadaj jak ten ja glupi #!$%@? bo sie z kultowej miejscowy zrobi bekowisko i nawet hipisy zawiną stamtad kiece.
  • Odpowiedz