Wpis z mikrobloga

Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w krótkim odstępie czasu podczas przeglądania wykopu.

Na pierwszym nagraniu dwie młode Ukrainki, zapytane przez jakiegoś polskiego cucka-białorycerza, mówią, że nie rozumieją, dlaczego poza Ukrainkami i ukraińskimi dziećmi, do Polski uciekli też ukraińscy mężczyźni. Zadają sobie pytanie, dlaczego uciekli oni przed wojną zamiast zostać na Ukrainie i walczyć.

Na drugim nagraniu widzimy zapis z GoPro ukraińskiego żołnierza, który został i walczy. Możemy zobaczyć, jak wyglądał jego ostatni dzień w życiu. Widzi swoich martwych towarzyszy na noszach, biega po krzakach z bronią, jest osaczony przez Orków, zostaje zraniony, a ostatecznie zamordowany, leżąc w jakichś chaszczach.

Kiedy umiera, jego ciało wydaje krótki dźwięk, który będzie mi się śnił po nocach. Tak jakby żegnał się ze światem. Dźwięk pełen cierpienia, żalu i smutku. Dźwięk młodego, odważnego mężczyzny, który właśnie bezpowrotnie stracił kilkadziesiąt lat życia. Jego egzystencja, plany i marzenia zostały wymazane przez jedną kulę.

Być może akurat ten żołnierz chciał walczyć. Rzygać mi się jednak chce, gdy pomyślę ilu młodych, zmuszonych do walki mężczyzn wydało przed okropną śmiercią ten koszmarny dźwięk. Oni nie mogli uciec, bo tak został zaprojektowany system. Odebrano im życie w strasznych okolicznościach, bo w genetycznej loterii wylosowali, że urodzili się z kawałkiem odstającego mięsa.

Śmiać mi się chce, gdy słyszę - lub czytam - o „toksycznym, męskim patriarchacie” w 2023 roku.

#ukraina #pieklomezczyzn #pieklokobiet #blackpill #redpill #bluepill
Tywin_Lannister - Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w...
  • 88
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Empatia u kobiet nie istnieje, to tylko virtue signaling i niedopuszczanie by kiedykolwiek dochodziło do rządów silniejszego, bo wtedy ta słabsza płeć traci swobodę i poczucie bezpieczeństwa.

Wystarczy przytoczyć wypowiedź głowy partii, w której programie jest fundamentalna pomoc najsłabszym, wolność jednostki, sprawiedliwość i równość:
c.....i - @Tywin_Lannister: Empatia u kobiet nie istnieje, to tylko virtue signaling ...

źródło: l5GqgnuR1SFdYjrg6dxzmL1DP23Hu39r

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister to ma zawsze dwie strony - z jednej strony obywatel powinien bronić kraju. Z drugiej - dlaczego jeden obywatel ma wybór, a drugi go nie ma?
Pewnie spora część "żołnierzy" na Ukrainie walczy tylko dlatego, że musi. A czy walczy, czy tylko chodzi w mundurze, bo ani psychicznie, ani fizycznie nie da rady walczyć, i tak się nje dowiemy.
W sumie alternatywą dla pójscia do armii jest dla niego biedowanie z
  • Odpowiedz
Z tym patriarchatem to w ogóle beka. Jak zostaniesz przemielony przez maszynkę do mięsa - wina patriarchatu


@Modwarmianski: No chyba nie wina lewactwa, mężczyźni są wysyłani na wojny od zarania dziejów, a nie kobiety.
W praktyce można mówić o trzech płciach "społecznych". Kobieta, mężczyzna i wpływowy mężczyzna.
100 lat temu najbardziej mizoginistyczny chłop uznałby, że #!$%@? jest więcej warta od #!$%@?, kobiety i dzieci do schronu jako pierwsze.

Jak tylko uświadomi
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: a powiedzcie dlaczego kobiety, ktore nie maja dzieci ( a jest takich teraz sporo) nie moga tez bronic ojczyzny? Nie rozumiem kompletnie. Bron moga nosic. Budowac okopy itp tez. Ginac tez moga. Nie dosc ze dostaja coraz wiecej parytetow to mniej obowiazkow co do ojczyzny maja.
Mi dzieki pisowi obrzydlo slowo "patriotyzm". Uwazam, ze patriota jest ten co ucieknie ale pamiec o kraju zostawi, niz ten co biega dla politykow
  • Odpowiedz
@leito08: O patriarchacie #!$%@?ą oszołomy z zaburzeniami głowy, które siedzą na dupach z nadwagą przed ekranem komputera w ciepłym domu i dzielnie walczą w internecie z problemami, które sami tworzą. Równouprawnienie, ale jak trzeba iść na wojnę, to wtedy jednak nie, bo "to obowiązek facetów"... #!$%@? hipokryci.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: wiadomo chuop może zdychać w okopie a baba uciec za granicę i ułożyć sobie życie tylko dlatego że ma #!$%@? między nogami. Wojna się skończy to o tych co zginęli i walczyli nikt nie będzie pamiętać, skończą w kołchozie robiąc na tych którzy pierwszego dnia #!$%@?.
  • Odpowiedz
Abus, topowy absolwent akademii chłopskiego rozumu, już ktoś wyżej w komentarzu podsumował co by zrobił ten przychlasst. Zbyt dużo ma do stracenia. W Warszawie nie jest rzadkością widok eleganckiego auta na ukraińskich blachach a za kółkiem człowiek o aparycji podobnej do bohatera nagrania, ale nie no każdy odważny paręset kilometrów od strefy wojny, czego by to on nie zrobił.
  • Odpowiedz