Wpis z mikrobloga

Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w krótkim odstępie czasu podczas przeglądania wykopu.

Na pierwszym nagraniu dwie młode Ukrainki, zapytane przez jakiegoś polskiego cucka-białorycerza, mówią, że nie rozumieją, dlaczego poza Ukrainkami i ukraińskimi dziećmi, do Polski uciekli też ukraińscy mężczyźni. Zadają sobie pytanie, dlaczego uciekli oni przed wojną zamiast zostać na Ukrainie i walczyć.

Na drugim nagraniu widzimy zapis z GoPro ukraińskiego żołnierza, który został i walczy. Możemy zobaczyć, jak wyglądał jego ostatni dzień w życiu. Widzi swoich martwych towarzyszy na noszach, biega po krzakach z bronią, jest osaczony przez Orków, zostaje zraniony, a ostatecznie zamordowany, leżąc w jakichś chaszczach.

Kiedy umiera, jego ciało wydaje krótki dźwięk, który będzie mi się śnił po nocach. Tak jakby żegnał się ze światem. Dźwięk pełen cierpienia, żalu i smutku. Dźwięk młodego, odważnego mężczyzny, który właśnie bezpowrotnie stracił kilkadziesiąt lat życia. Jego egzystencja, plany i marzenia zostały wymazane przez jedną kulę.

Być może akurat ten żołnierz chciał walczyć. Rzygać mi się jednak chce, gdy pomyślę ilu młodych, zmuszonych do walki mężczyzn wydało przed okropną śmiercią ten koszmarny dźwięk. Oni nie mogli uciec, bo tak został zaprojektowany system. Odebrano im życie w strasznych okolicznościach, bo w genetycznej loterii wylosowali, że urodzili się z kawałkiem odstającego mięsa.

Śmiać mi się chce, gdy słyszę - lub czytam - o „toksycznym, męskim patriarchacie” w 2023 roku.

#ukraina #pieklomezczyzn #pieklokobiet #blackpill #redpill #bluepill
Tywin_Lannister - Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w...
  • 88
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Myślę że to słaby pomysł polegać tylko na sojuszach i umowach, Ukraińcy już się przekonali

Z perspektywy czasu łatwo jest oceniać działania i podjęte decyzje. Uważasz że rzeź cywili by się zakończyła xd Niemcy pokojowo by zajęli Warszawę i jakby nigdy nic dalej toczyło się spokojne życie? Pak między Niemcami a ZSSR był już podpisany w sierpniu, nawet bez walki część Polski była by zajęta. Na pewno wtedy by nie dokonali
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister przewalone teraz są warunki na kontrofensywy. Z jednej strony fajnie bo twardo i sucho a z drugiej gęsta roślinność i możesz nawet nie zauważyć jak ork leży Ci pod nogami. Przecież ten z GoPro dostał z kilku metrów i nawet nie widział gościa. Strzelał w zupełnie inną stronę.
  • Odpowiedz