Wpis z mikrobloga

Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w krótkim odstępie czasu podczas przeglądania wykopu.

Na pierwszym nagraniu dwie młode Ukrainki, zapytane przez jakiegoś polskiego cucka-białorycerza, mówią, że nie rozumieją, dlaczego poza Ukrainkami i ukraińskimi dziećmi, do Polski uciekli też ukraińscy mężczyźni. Zadają sobie pytanie, dlaczego uciekli oni przed wojną zamiast zostać na Ukrainie i walczyć.

Na drugim nagraniu widzimy zapis z GoPro ukraińskiego żołnierza, który został i walczy. Możemy zobaczyć, jak wyglądał jego ostatni dzień w życiu. Widzi swoich martwych towarzyszy na noszach, biega po krzakach z bronią, jest osaczony przez Orków, zostaje zraniony, a ostatecznie zamordowany, leżąc w jakichś chaszczach.

Kiedy umiera, jego ciało wydaje krótki dźwięk, który będzie mi się śnił po nocach. Tak jakby żegnał się ze światem. Dźwięk pełen cierpienia, żalu i smutku. Dźwięk młodego, odważnego mężczyzny, który właśnie bezpowrotnie stracił kilkadziesiąt lat życia. Jego egzystencja, plany i marzenia zostały wymazane przez jedną kulę.

Być może akurat ten żołnierz chciał walczyć. Rzygać mi się jednak chce, gdy pomyślę ilu młodych, zmuszonych do walki mężczyzn wydało przed okropną śmiercią ten koszmarny dźwięk. Oni nie mogli uciec, bo tak został zaprojektowany system. Odebrano im życie w strasznych okolicznościach, bo w genetycznej loterii wylosowali, że urodzili się z kawałkiem odstającego mięsa.

Śmiać mi się chce, gdy słyszę - lub czytam - o „toksycznym, męskim patriarchacie” w 2023 roku.

#ukraina #pieklomezczyzn #pieklokobiet #blackpill #redpill #bluepill
Tywin_Lannister - Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania. Natknąłem się na obydwa w...
  • 88
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Patriarchat, toksyczna męskość i traktowanie młodych mężczyzn jak kawałek mięsa. Kompletnie znieczulenie wobec nas tych wszystkich trepów z PiSu, PO, PSL i innych z Lewicą na czele. Za co ja mam walczyć? Za kogo mam zabijać i umierać na wojnie?
  • Odpowiedz
@ubranyGRUBAS:
A z kilku powodów.

Po pierwsze po to chyba płacę podatki na zawodowe wojsko w trakcie pokoju, żeby w trakcie wojny mnie ktoś bronił. Jeśli i tak muszę stawać do walki to powstaje pytanie co te 150 tys. ludzi robi przez dziesięciolecia że jestem im potrzebny jako zapychacz do linii frontu już pierwszego dnia wybuchu wojny?

Nie mam żadnej misji dziejowej jako cywil-Polak, gdybym urodził się gdzie indziej to miałbym się czuć zobowiązanym do śmierci za tamten kraj? Zobowiązany czuję się jedynie do bezpośredniej obrony mojej rodziny, a nie do umierania za naród który na każdym kroku daje mi dowody swojej toksycznej głupoty. Znam dobrze angielski i niemiecki, mogę kontynuować życie w kraju któremu nie
  • Odpowiedz
Rzygać mi się chce przez te dwa nagrania.

@Tywin_Lannister: @xPekka
Rzygać to się chce przez tak zadawane pytania. Cokolwiek by nie odpowiedziała i tak by została zniszczona przez polskie społeczeństwo. Odpowiedziałaby, że "oni też mają prawo do życia i spokoju" - to by ją konfederackie bydło zjadło. Odpowiedziała bardziej dyplomatycznie, co większość Polaków chciałaby usłyszeć, to znowu hejt ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: no widzisz gdybyś miał wybór czy chcesz walczyć czy nie to zgadnij w jakim języku byś teraz mowił? Świetne usprawiedliwianie tchórzostwa i obronę swojego domu, rodziny dzieci języka, kultury oto itd zwalać na tych co chcą go bronic.

Odpowiedz na pytanie.
W żadnym, bo #!$%@? które nie chcą się bronić kończą zmasakrowane przez napastnika.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Po pierwsze, wojsko zawodowe w czasie pokoju ma odrstraszac potencjalnego agresora. Nie ważne czy to w Polsce, Niemczech czy Hiszpanii w razie wojny każde z tych państw wprowadziło by pobór. W czasie wojny musisz czymś uzupełniać straty. Co z tego że bedzisz miał 150 tys. armie kiedy wróg wprowadzi pobór i będzie miał 500 tys żołnierzy.

Dlaczego nie wyjedziesz już dzisiaj skoro nie czujesz żadnego zobowiązania wobec tego kraju, skoro
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Z drugiej strony tak się zastanawiam co miały temu typowi powiedzieć te Ukrainki. Podbija do Ciebie jakiś łysy kark z kolegą, wrzuca jakieś dziwne wąty, najrozsądniejsze co to wydaje się mu przytaknąć. A same kobiety nie powiedziały nic w stylu "zgadzam się z Panem, powinni wszystkich chłopów na front wysłać" tylko "też nie wiem".

Nie wiem jak jest to u nich w kraju i czy Ukrainki rzeczywiście krzywią się
  • Odpowiedz
W czasie wojny musisz czymś uzupełniać straty. Co z tego że bedzisz miał 150 tys. armie kiedy wróg wprowadzi pobór i będzie miał 500 tys żołnierzy.


@WojowniczyKamil: Wzywasz sojusznicze armie zawodowe z NATO. Problem solved.

Dlaczego nie wyjedziesz już dzisiaj skoro nie czujesz żadnego zobowiązania wobec tego kraju, skoro obojętne ci jest gdzie akurat mieszkasz i tym bardziej że tylko utrudnia ci życie. Bierz rodzinę już teraz potem może być ciężko wyjechac. A w Niemczech żyje się jeszcze lepiej niż
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: na szczęście sporo ludzi chcę walczyć za sprawiedliwość i wartości. Gdyby nie wysiłek społeczeństwa USA twój dziadek by nie spłodził dzieci i nie miał czego odbudowywać, a Europa pogrążyła by się w pogardzie rozumu, jednostki i jej prawa dążenia do szczęścia
  • Odpowiedz