Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: ludzie otyli są często uzaleznieni od żarcia a uzależnieni kłamią. Programy o grubasach to dobrze pokazały. U lekarza powiedzą, że piją tylko wodę i jedzą 3 małe posiłki a potem kamera pokazuje jak lecą do maka i zażerają się czekoladą.

poza tym grubasy są grubi m.in dlatego, że nie wiedzą co jest kaloryczne a co nie. Zrobią sobie np 3 kanapki na śniadanie ale dadzą tam grubo sera żółtego, mnóstwo
moja różowa zaczęła liczyć kalorie i w ciągu miesiąca spadło jej 3 kg mimo że zeszła minimalnie poniżej zapotrzebowania.

ale mimo że było lekko poniżej zapotrzebowania to ogólnie z "przecież niż takiego nie #!$%@?" zeszła prawie o 700 kcal xD


@open_or_die: tempo 0.7 kg na tydzień to nie jest "minimalnie poniżej zapotrzebowania" tylko właśnie ok. 700 kcal deficytu dziennie. Albo zawyżała przy liczeniu, albo źle określiła zapotrzebowanie.
@Miecz12: Ja byłem takim ziomkiem. Wszyscy się dziwili jakim cudem #!$%@?łem dwa zestawy w maku, zapijałam litrem coli i piłem browce cały wieczór. A prawda była taka, że to był na przykład mój jedyny posiłek tego dnia, bo śniadań nie jadam. No i bilans kaloryczny się zgadzał. A jak przyszły regularne posiłki i mniej ruchu po trzydziestce to zaczęło się tycie i walka z brzuchem.
@pieknylowca: Wiem że wykop się z tego śmieje, ale czesto za takie problemy odpowiada tarczyca. Faceci rzadziej chorują np. na Hashimoto, i tu masz odpowiedź dlaczego mają większą kontrolę nad swoją wagą. Znam dziewczyny, które przez rok bez zmiany nawyków żywieniowych przytyly 30 kilo (nawet zresztą gdyby nawyki zmieniły, to chyba nikt nie byłby w stanienie zmienić ich tak drastycznie). Część z tej wagi to zresztą woda zatrzymana w organizmie, na
@HeadH no ale ten ziomek, ja z nim mieszkałem przez kilka dni, jego stary robił w piekarni i codziennie przynosił ze 4kg drożdżówek pączków itp i on po śniadaniu zjadał ze 3, potem przed obiadem ze 2-3, przed kolacja i po kolacji, a jeszcze poza tym potrafił lecieć do sklepu po jakieś jedzenie bo głodny był
za takie problemy odpowiada tarczyca


@janeeyrie: sam choruję na niedoczynność tarczycy i wtedy się idzie na leczenie i reguluje poziom TSH we krwi. Jeśli ktoś tyje bo "ma chorom tarczycę" tzn. że ma nadwyżkę kaloryczną. Jedyne co może zmienić się przez hormony to dzienne zapotrzebowanie na kalorie, ktoś może mieć większe bądź mniejsze ale jeśli dostarczasz organizmowi mniej kalorii niż potrzebujesz to będziesz chudł/chudła i nieważne jak kosmiczne niedoczynności/nadczynności i inne
@janeeyrie: Tylko to bzdury. Większość moich znajomych koleżanek i dziewczyn kumpli ma problemy z tarczycą i są normalnej wagi.

1) Tarczyca nie powoduje tycia z powietrza. Przerażające jest jak ludzie są w stanie wierzyć w magicznie pojawiający się tłuszcz. Tarczyca powoduje tyle, że bardziej się chce jeść. Jak ktoś zgrubł to gadki o zmianie nawyków to bzdury. Jedzą więcej i tyją.

2) To się leczy do cholery. Leczona tarczyca nie powoduje