Wpis z mikrobloga

W sumie chyba głównym problemem tej gry jest że podczas tworzenia zamiast wziąć dobrą grę jaką było #diablo2 jako bazę i spróbować ją ulepszyć to wzięli zepsuty u podstaw produkt diablo podobny czyli #diablo3 ros jako bazę i postanowili go naprawić. Parę rzeczy naprawili, kilka przeprojektowali dodali otwarty świat i przekopiowali 1 do 1 największe problemy jak system przedmiotów z ciągle rosnącymi widełkami które sprawiają że przed osiągnięciem najwyższego poziomu trudności nic dobrego nie może dropnąć, skille zależne od dpsu przedmiotów czy absolutnie najgorsze elementy dodane w Ros skalowanie potworów do poziomu gracza i pseudo poziomy trudności eliminujące z gry jakiekolwiek wyzwanie. Oczywiście i tu starali się coś poprawić i zamiast miliona poziomów trudności są tylko 4. Na końcu chyba też ktoś dostrzegł że w grze nie ma żadnego wyzwania i na szybko dodali tych bosów o stałym trudności na końcu każdego z poziomów trudności jak echo Eliasza i Lilith. Ale cóż nadal gra jest zbudowana na tym co nie działało już te 11 lat temu, i ku zdziwieniu pracowników blizzarda nie działa nadal. Praktycznie wszystkie mechaniki w tej gry to rework tego co było w diablo 3, drzewo szeptów to zmodyfikowane zlecenia, Podziemia koszmarów to wersja głębokich szczelin i tak dalej. System umiejętności to wersja z drzewkami systemu umiejętności który powstał dla diablo 3(przy pracy nad diablo 3 stworzono kilkanaście wersji systemu umiejętności ponieważ twórcy chcieli wymyśleć koło na nowo co się nie udało), który mimo że nie jest zły to cierpi przez to że stworzyli na klasę znacznie mniej umiejętności niż w diablo 3. Nawet ograniczenie do 6 umiejętności naraz to kopiuj wklej z diablo 3 bez wyraźniej przyczyny(w diablo 3 dali 6 umiejętności ponieważ podczas testów wyszło im że jak było 7 i więcej to gracze mogli wziąć wszystkie ich interesujące zdolności a to ograniczenie zmuszało do dokonywania wyboru). Główne 4 statystyki to też wersja statystyk z przedpremierowych buildów diablo 3.

#diablo4 #blizzard #diablo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zuben: jak długo będziecie się jeszcze trzepać do tego D2 ? To była zajebista gra le dwadzieścia lat temu jak miałeś 12 lat. ()
  • Odpowiedz
@Zuben: imo dałoby się uratować tę grę, ale problem jest taki, że lizard się nie zajmuje tym co ważne, tylko tym co da się opchnać naiwniakom, bo łatwy hajs to priorytet
  • Odpowiedz
  • 7
@ch1va5 Dokładnie. Jak miałbym wybierać między trybami rozgrywki endgame'owej z trójki i czwórki, a nieustannym maltretowaniem Mefista i Baala, to zdecydowanie wolę to pierwsze. Circlejerkowcy niech sobie grają w ressurected, albo PoE skoro ich tak boli nowe diablo. Ja się tam bawię bardzo dobrze i cieszę oko.
  • Odpowiedz
  • 0
Dokładnie. Jak miałbym wybierać między trybami rozgrywki endgame'owej z trójki i czwórki, a nieustannym maltretowaniem Mefista i Baala, to zdecydowanie wolę to pierwsze.


@Mtsen: nigdzie nie porównywałem mechanik endgamowych z diablo 2 bo to ich nie ma oprócz uberów i diablo klona. Porównywałem itemizacje, rozwój postaci i poczucie progresu czyli rzeczy pod którymi diablo 3 ros zawiodło a diablo 4 niewiele naprawiło.
  • Odpowiedz
@Zuben: Pewnie jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii, tylko z tego powodu, że to diablo. A chujem wieje na kilometr.
Nie chce mi się tego gówna nawet czasem włączać, ale jak już nie mam zupełnie nic do roboty to odpalę ten badziew i zrobię może jakieś zadanie albo przejdę nudny dungeon z misją ratowania więźniów, otwierania drzwi czy innego kretyństwa.
  • Odpowiedz
@Zuben jeśli chodzi o przedmioty, end game i trudność to się całkowicie zgadzam. Jeśli chodzi o 6 skilli w d3 to gdzieś czytałem, że to głównie przez wzgląd na konsolowcow grających na padzie (4 przyciski+4R -jeden przycisk na leczenie i jeden na TP)
  • Odpowiedz
@Zuben: diablo 3 ros i zepusta gra, wez k---a juz fanboyu z tą 2 idz stąd bo się porzygać można, kupiłem k---a remake 2 i po za grafiką ta gra nadal jest nudnym gównem do przejścia raz i do usunięcia
  • Odpowiedz
  • 0
diablo 3 ros i zepusta gra, wez k---a juz fanboyu z tą 2 idz stąd bo się porzygać można, kupiłem k---a remake 2 i po za grafiką ta gra nadal jest nudnym gównem do przejścia raz i do usunięcia


@karix98: a w Diablo 3 to ile grałeś? xD
  • Odpowiedz