Wpis z mikrobloga

TUSK UKRADŁ 150 MLD z OFE!!!

Kłamstwo potwarzane milion razy staje sie prawda. No dobra, ale jak było naprawde?

Jakies 99% ludzi nie wie w ogole o co chodziło w tej reformie. Zacznijmy od początku - OFE wprowadzono w 1999 roku i od początku był to poroniony pomysł. Przed reformą Tuska - 19% twojej pensji stanowiły składki na ZUS. 12% z tego zostawało w ZUS a pozostałe 7% ZUS przelewał do OFE. No dobra, ale co z tymi środkami robiły OFE? 40% OFE inwestowało w akcje co akurat było spoko - ale według zalożenia i ustaw 60% tej kasy szło w zakup obligacji państwowych. Czyli Państwo przelewa pieniądze do OFE, OFE kupuje obligacje Państwowe - czyli notabene przelewa piniądze spowrotem do Państwa. Gdy nadchodził termin wykupu obliacji - Państwo znowu przelewało pieniądze do OFE. Czy to ma jakiś sens? No jasne - bo od calej tej roboty i tych wszystkich operacji OFE pobierało syty hajs - mimo ze obligacje Państwowe może sobie kupic byle kretyn czy srednio rozgarnięty kuc.

Przez to ze ZUS musiał przelewac pieniądze do OFE, to w samym ZUS-sie brakowało pieniędzy i rosło zadłużenie Państwa. Zadłużenie trzeba było pokrywać emisją obligacji. Teraz pytanie za 100 punktów - czy wlasnie nie tak wygląda błedne koło? Brawo - w punkt.

No dobra, co w takim razie zrobił Tusk? Wziął te obligacje które miały fundusze i je anulował. W sumie one były warte 150mld złotych. Te 150 mld złotych nie znikły. Trafiły do ZUS-u na specjalne sub-konto - środki te sa waloryzowane w korzystny sposób. Nikt nikomu nic nie ukradł. Środki które emeryt miał dostać - i tak dostanie. Tylko nie z OFE a z ZUS-u. Co z tego miała Polska i Tusk? Spadł nam dług ukryty co widać na załaczonym wykresie.

O to wielka tajemnica wiary - wiec jak następnym razem jakis debil z pisfederacji bedzie powtarzał pierdy o OFE - przekieruj go tutaj.

Tutaj źródło całego tego streszczenia https://postimg.cc/t14xRY2b

wiecej o OFE i rządach platformy w materiale karoluka którym sie inspierowalem https://www.youtube.com/watch?v=9tZvvP5NwEE


#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #konfederacja
Ataxia - TUSK UKRADŁ 150 MLD z OFE!!!

Kłamstwo potwarzane milion razy staje sie praw...

źródło: Untitled

Pobierz
  • 110
@Ataxia: tusk przeniosl tylko polowe kasy z OFE do ZUS. Druga polowe zostawil. Pozniej to PiS ta druga polowe przenioslo z OFE do ZUS i po ich ruchu OFE zostalo zaorane. Roznica jest taka, ze Tusk 1:1 kase przeniosl a jak PiS przenosilo to po drodze pomniejszyli to co przenosza o 5 albo 10% nie pamietam bo podatek. Chyba tak to wygladalo.
@zapomnialemhaslo: Oczywiscie, ze Ci nie podam bo skad takie dane mialyby byc publiczne. Zreszta na pewno nie bylo to 100% wiec nie wiem o co sie #!$%@?. Zwrocilem uwage ze obligacje i konto emerytalne w ZUSie to nie to samo co udowodnilem i tyle. Z mojej strony EOT
@demimka: no tak skoro wtedy, były to w sumie mógł sobie je wziąć nawet na własne konto i tak , by ich ludzie nie zobaczyli co nie? Twoja logika, co ja mówię twoje próby rozumowania są na poziomie 10 latka ale to mnie jakoś nie dziwi.
@Leszcz_Bagienny xD przeczytaj jeszcze raz to co napisałam tylko powoli i dwa razy. W tym komentarzu nie odniosłam się zupełnie do zasadności likwidacji OFE bądź jej braku, ale widzę, że musisz sobie powyzywać ludzi w internecie, żeby się dowartościować XD idź pobiegaj czy coś, frustracie
@Ataxia: Jedna różnica, której nadal nie rozumiecie:

- W OFE miałeś SWOJE WŁASNE KONTO. Miałeś stan SWOJEGO konta, jak w banku, tylko wypłacać z niego mogłeś dopiero na emeryturze. To były TWOJE ODŁOŻONE konkretne sumy.
- W ZUS pieniądze idą na bieżące zobowiązania, a tobie coś tam będą w wieku 60-65 lat szacować ile się należy i ile mają z wpłat 18-59 latków na dany moment.

I tak, OFE miało swoje
na krotko przed przejsciem na emeryture srodki z OFE byly przelewane do ZUS, a nie obywatelowi na konto


@zapomnialemhaslo: To był jeden, i to chyba późniejszy - pomysł.
Bo oryginalnie to TFI miały zakładać towarzystwa emerytalne, kalkulować emerytury z wpłaconych składek i wyplacac na swoje ryzyko
@Ataxia
a teraz spójrz na zrównoważone fundusze inwestycyjne i zobacz, że one tak samo dywersyfikują aktywa. Zabezpieczają akcje obligacjami państwowymi.

Przeniesienie obligacji z OFE do ZUS uczyniło z OFE fundusze agresywne a nie zrównoważone.
@Ataxia: @jankes83
Kłamcy KOowscy ale może napiszcie jeszcze, że przy tym transferze Państwo sobie zabrało 15% zgromadzonych środków na ofe jako koszta likwidacji? Obywatel za zebrane 100zł na OFE otrzymywał 85zł na IKE. Przy 150mld państwo zagrabiło sobie 22,5mld zł wy tani propagandyści

@Jarusek Ta? Brak dziedziczenia to kłamstwo?
To jak mój ojciec ma wpłacone na emeryture 100 000zł i umrze po roku pobierania i przykładowo zostanie 85tys różnicy to rozumiem,
@cebularz_szkorbutnikowy: co ty bredzisz jakie IKE? Pomyliło ci się z niedoszłą reformą PiSu...

Drugi filar, czyli te pieniądze przetransferowane z OFE podlegają dziedziczeniu. Jeśli twój ojciec umrze to połowę dostanie twoja mama (transfer na jej subkonto), a resztę wy (z twoim rodzeństwem) w spadku w formie normalnego przelewu na konto.

Nie masz wiedzy o systemie emerytalnym w Polsce.
@Ataxia: ale bullshit, szkoda że ludzie to kupują PR PO sobie poradził.
Niestety rzeczywistość nie jest tak kolorowa to "specjalne konto" w ZUS jak kipniesz po 1 emeryturze jest nic nie warte.
Fakt że ustawa była bezsensu nie jest zielonym światłem dla zmiany zasad w trakcie gry... po raz kolejny.
No i te obligacje to też kit na kółkach, Państwo emituje obligacje nie dla OFE tylko na bieżące wydatki, a chyba