Wpis z mikrobloga

#programista15k #programista30k

Jakie macie doświadczenia z aplikowaniem na stanowisko regular/senior mając mniej niż połowę umiejętności wymienionych w ofercie? Na zasadzie "technologie, w których chciałbym się rozwijać ale nie miałem okazji spróbować komercyjnie, najwyżej robiłem różne tutoriale, ale przecież szybko się uczę".
  • 8
  • Odpowiedz
@try2fly: ja zawsze aplikowałem przez linkedin, gdzie rekruter mnie zagadywał. Na pierwszej rozmowie mówiłem wprost, że z tym nie miałem do czynienia albo jak coś tam wiedziałem to dyplomatycznie "nie mam w tym komercyjnego doświadczenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasem od razu dziękują mówiąc, że technologia X to must have, a czasem wysyłają profil do klienta i po tygodniu albo dwóch dają odpowiedzieć, że klient ma bardziej
  • Odpowiedz
@try2fly: To żaden problem jeżeli uczyłem się danej technologii, a nie mam w niej komercyjnego doświadczenia. Mówię, że miałem i tyle. Zazwyczaj wybronię się wiedzą na rekrutacji, a jak nie, to trudno. Gdzie indziej się uda.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Koncepcje i ich zrozumienie są niezmienne, nowe frameworki do js wychodzą co tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma bardzo dużo do pytania, dobre firmy zatrudniają inżynierów, a nie kogoś, kto lepiej zna framework. Są pewne wyjątki, ale to wyjątki :D
  • Odpowiedz
@try2fly: Miałem tak i po rozmowie zamiast pozycji staff dostałem opcje seniora, która ostatecznie po negocjacjach finansowo była ok
  • Odpowiedz