Wpis z mikrobloga

Siema mordeczki. Chcę sobie zrobić werandę, coś w stylu jak na załączonym obrazku. Mam zrobiony fundament pod to, wylany chudziak i konstrukcję drewnianą będę miał robioną jesienią. Lada dzień będę miał robione wylewki i powstało istotne pytanie jakiego rodzaju dać podłogę na takiej werandzie. Weranda będzie zadaszona, przeszkolna, ale nieogrzewaną. Chcę ocieplić dach i dać styro pod posadzką bo mi zostało styro aby nie nagrzewało się szybko latem i nie oziębiało dramatycznie zimą. Co tam dać na posadzkę? Pierwotnie chciałem dać jakieś płytki, ale różowa mówi, że może sprobować deski, bo zawsze to przyjemniej. Czy jakieś deski lite albo warstwowe czy tarasowe dadzą radę w takim zastosowaniu, czy może skoki temperatur i ew. wilgoć obróci to w gówno w niedługim czasie? czy to w ogóle praktyczne będzie?
#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
dr_minorek - Siema mordeczki. Chcę sobie zrobić werandę, coś w stylu jak na załączony...

źródło: weranda_supcio

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
i dać styro pod posadzką bo mi zostało styro aby nie nagrzewało się szybko latem i nie oziębiało dramatycznie zimą.


@dr_minorek: pewnie nie pomyślałeś ale ziemia dobrze wpływa na stabilizację temperatury na poziomie kilku stopni czyli grzeje zimą i chłodzi latem np. nieogrzewana piwnica dzięki temu nadawała się do przechowywania warzyw i owoców.
  • Odpowiedz