Wpis z mikrobloga

#przegryw mocno u mnie wlatuje ostatnio; szukam chłopa i każdy kto pisze to ameba; oczy jak pięć złotych jak się zapytam o jakieś książki. Niby człowiek wie że czytelnictwo w Polsce leży, ale jakoś w moim otoczeniu nie ma tego problemu. Potem się dziwicie, że trzeba za granicę jechać szukać oczytanych francuzów/brytyjczyków. Robicie to na własne życzenie i tyle.

#zwiazki #ksiazki #logikaniebieskichpaskow
  • 134
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: Nie trzeba byc pracoholikiem żeby nie widzeć świata poza swoimi zainteresowaniami. Oba wspomniane przeze mnie przykłady są wzięte z życia i żadna z tych osób nie pracuje w zawodzie związanym ze swoim hobby, dla nich, prawdopodbnie jak i dla Ciebie, jest to ucieczka od codzienności i pracy. Nie oznacza to że się zamykają na świat, oznacza to że skupiają się na tym co jest w ich przekonaniu najbardziej interesujące. Ludzie
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: tyle tekstu wystukałem, poruszyłem kilka problemów i to cała odpowiedź? po tym całym #!$%@? o tym jacy to inni są amebami? To spodziewałem się od nie-ameby jednak trochę więcej

albo to zarzutka (gratuluję jeśli się nabrałem) albo chyba nie do końca wierzysz w to co piszesz. Niezależnie od prawdy - idę sobie. Papa
  • Odpowiedz
normalna osoba czyta publikacje o inżynierii w wolnym czasie


@Dziewczyna_Tyraxora: ja czytałem ostatnio o patomorfologii i biomechanice, w wolnym czasie, bo mnie to zainteresowało

nie interesuje mnie Gombrowicz, po Fedrydurke którego ledwie przeszedłem uznałem, że to nie dla mnie
bardziej literatura faktu, podręczniki, a nie pseudofilozoficzne opisy
  • Odpowiedz
To samo z większością fantastyki.


@Dziewczyna_Tyraxora: ckliwe perypetie zakochanych par to jest małe piwo przy światotwórstwie w fantastyce ale nie będę się produkował do kogoś kogo uwagę można zyskać tylko rzucając literackimi buzzwordami, srając na fantasy i scifi albo spuszczając się do arysTokarczuk i Bukowskiego, których czytania możnaby się spodziewać po takich jak ty xd

Przerobienie technicznych zadań by dostać certyfikat dobrego spawacza nie brzmi jak pasja


@Dziewczyna_Tyraxora: Ale jest
  • Odpowiedz
@Dziewczyna_Tyraxora: przecież to jest oczywisty troll, że też ludzie dają się na to nabrać i odpisują. Troll albo upośledzenie umysłowe bo czytanie książek wcale nie oznacza, że jest się kimś lepszym czy mądrzejszym
  • Odpowiedz
ckliwe perypetie zakochanych par to jest małe piwo przy światotwórstwie w fantastyce


@Pandillero: A widzisz, właśnie się nie zgadzam. W moim postrzeganiu światotwórstwo jest samo w sobie całkowicie bezwartościowe. Tylko jako unikalne tło ma jakieś znaczenie, bo może wzmocnić wyraz dzieła. Zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tworzeniem światów samych sobie. Taki martin powiedzmy, nawymyślał masę, ależ to olbrzymią masę elementów, łącząc je i adaptując cały świat, w swoją sagę. Zdaniem wielu,
  • Odpowiedz