Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś poszukuje zebranych w jednym miejscu, wielu propozycji wypoczynkowych, żeby mieć szeroki ich wybór do wybierania, gdzie mieć swój następny wypoczynek, to dla takich osób zrobiłem mapę, która jest właśnie takim dużym ich zbiorem.
Zaznaczyłem na niej aż 40 obszarów, na których można wypoczywać. 10 nadmorskich, 10 górskich, 10 jeziornych i 10 pozostałych, które znajdują się na tych lepszych terenach turystycznych w Polsce.

Dlatego zaznaczyłem na mapie obszary, a nie miejscowości turystyczne, że wypoczynek zawsze odbywa się na jakimś obszarze, także wtedy, gdy na jego miejsce wybiera się którąś z nich. Z tego powodu dużo lepiej jest wybrać od razu jakiś obszar i na nim wypoczywać.

Umieszczenie ich na mapie powoduje, że doskonale widać jakie są i gdzie one się znajdują. Dzięki temu nie trzeba tego już sprawdzać, co wymaga poświęcenia na to czasu. W ten sposób ta mapa bardzo ułatwia wykonywanie tej niezbędnej przed każdym wypoczynkiem czynności, bez której jest on niemożliwy.

Widoczność tych obszarów przed wypoczynkiem nie tylko umożliwia ich wybieranie, ale też jest korzystna dla niego. Ta duża ich zaleta pozwala uniknąć marnowania czasu podczas niego, co bardzo jest szkodliwe dla niego. Ponieważ jest on ograniczony, należy wykorzystać jak najwięcej jego właśnie na wypoczywanie. Więcej o tym, jak te Obszary Wypoczynkowe przyczyniają się do tego, żeby był on udany, można przeczytać tutaj.

Teraz szukam sposobów na to, żeby dotrzeć z nią do jak najwięcej ludzi, żeby mogli z skorzystać z tego zbioru propozycji wypoczynkowych i ułatwić sobie wybieranie, gdzie będą wypoczywać. Takich ich dużych zbiorów brakuje, a są one przydatne, ponieważ dzięki nim nie trzeba szukać tych propozycji po wielu miejscach, co zajmuje czas. Jak ktoś ma pomysł, jak to zrobić niskokosztowo lub bezkosztowo, to może go podać w komentarzu, będę wdzięczny.

#turystyka #polska #wakacje #podroze #gory #morze
sb - Jeżeli ktoś poszukuje zebranych w jednym miejscu, wielu propozycji wypoczynkowyc...

źródło: 40x OW

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
Mapa z dupy, miejsca z dupy - np. moje rodzinne Kielce, zaznaczone w pytę obszaru... łącznie z lokalnymi wysypiskami śmieci. Powtórzę - mapa z dupy. Minusy tutaj.
  • Odpowiedz
@_s_b: Obszar Mazurski kończy się na jeziorze Narie, które serdercznie polecam. Kretowiny to imprezownia ale Bogaczewo albo wschodnia część jest fantastyczna
  • Odpowiedz
@_s_b:
Coś przeoczyłem, pominąłem, czy w Twojej mapie brakuje w zasadzie głównej/jedynej przydatnej informacji: co można zwiedzić/zobaczyć? Sorry za krytykę, ale obszary na mapie Polski to sobie można wybrać nawet na chybił trafił, a ten poradnik jak znaleźć atrakcje brzmi jak jakiś couching dla osób wykluczonych turystycznie. Jedyna przydatna dla mnie informacja, to gdzie jaki zamek, czy zabytkowe miasto, gdzie fajne szlaki górskie, albo rzeki do spłynięcia kajakiem, itp. i tej
  • Odpowiedz
słaba mapa, zaznaczone najpopularniejsze regiony Polski i tyle xd Obszar Wypoczynkowy "Gdańsk" i co mi daje taka mapa? To sobie mogę wejść w mape i zobaczyć, ze nad morzem jest Gdańsk
  • Odpowiedz
@_s_b: Pomysł fajny. Wykonaie takie sobie. Coś tam pozaznaczałeś. Ale co dalej z tego wynika? Po pierwsze to CAŁA Polska powinna być podzielona na jakieś mniejsze lub większe obszary (ale z sensem - a nie to jak to Ty zrobiłeś). A po drugie po kliknięciu w każdy obszar powinna się pokazać lista atrakcji z detalami i przede wszystkim RANKINGIEM danym przez społeczność.
  • Odpowiedz
Zaznaczone obszary tak trochę z dupy, jestem z małopolski i tutaj np. niektóre obszary obejmują mało atrakcyjne miejscowości, w niektórych z nich główną atrakcją mogą być chyba co najwyżej osiedla cygańskie ( ͡° ͜ʖ ͡°), a pominięte turystyczne miejscowości gdzie jest masa szlaków górskich, zamki obronne, wyciągi narciarskie, jaskinie, jeziora etc.
  • Odpowiedz
celem tej mapy jest pokazanie obszarów w których mozna wypoczywać w Polsce? Nic więcej? Atrakcji, hoteli, restauracji itd? Czy coś przegapiłem
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@M4rcinS:
OW Wigierski ani żaden inny OW nie został wyznaczony przypadkowo. Przebieg ich granic został tak wyznaczony, żeby spełniły kilka ważnych wymogów, które są korzystne dla wypoczynku. M.in. żeby nie były zbyt rozległe, bo wtedy traci się więcej czasu wypoczynku na dojazd do atrakcji, kosztem czasu, który pozostanie na samo wypoczywanie, co jest niekorzystne i dodatkowo postanowiłem, żeby wszystkie Obszary miały zbliżoną wielkość (1100 km2). To powoduje, że tak, jak to
  • Odpowiedz