Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś poszukuje zebranych w jednym miejscu, wielu propozycji wypoczynkowych, żeby mieć szeroki ich wybór do wybierania, gdzie mieć swój następny wypoczynek, to dla takich osób zrobiłem mapę, która jest właśnie takim dużym ich zbiorem.
Zaznaczyłem na niej aż 40 obszarów, na których można wypoczywać. 10 nadmorskich, 10 górskich, 10 jeziornych i 10 pozostałych, które znajdują się na tych lepszych terenach turystycznych w Polsce.

Dlatego zaznaczyłem na mapie obszary, a nie miejscowości turystyczne, że wypoczynek zawsze odbywa się na jakimś obszarze, także wtedy, gdy na jego miejsce wybiera się którąś z nich. Z tego powodu dużo lepiej jest wybrać od razu jakiś obszar i na nim wypoczywać.

Umieszczenie ich na mapie powoduje, że doskonale widać jakie są i gdzie one się znajdują. Dzięki temu nie trzeba tego już sprawdzać, co wymaga poświęcenia na to czasu. W ten sposób ta mapa bardzo ułatwia wykonywanie tej niezbędnej przed każdym wypoczynkiem czynności, bez której jest on niemożliwy.

Widoczność tych obszarów przed wypoczynkiem nie tylko umożliwia ich wybieranie, ale też jest korzystna dla niego. Ta duża ich zaleta pozwala uniknąć marnowania czasu podczas niego, co bardzo jest szkodliwe dla niego. Ponieważ jest on ograniczony, należy wykorzystać jak najwięcej jego właśnie na wypoczywanie. Więcej o tym, jak te Obszary Wypoczynkowe przyczyniają się do tego, żeby był on udany, można przeczytać tutaj.

Teraz szukam sposobów na to, żeby dotrzeć z nią do jak najwięcej ludzi, żeby mogli z skorzystać z tego zbioru propozycji wypoczynkowych i ułatwić sobie wybieranie, gdzie będą wypoczywać. Takich ich dużych zbiorów brakuje, a są one przydatne, ponieważ dzięki nim nie trzeba szukać tych propozycji po wielu miejscach, co zajmuje czas. Jak ktoś ma pomysł, jak to zrobić niskokosztowo lub bezkosztowo, to może go podać w komentarzu, będę wdzięczny.

#turystyka #polska #wakacje #podroze #gory #morze
sb - Jeżeli ktoś poszukuje zebranych w jednym miejscu, wielu propozycji wypoczynkowyc...

źródło: 40x OW

Pobierz
  • 63
via Wykop
  • 0
@zyjdajzyc1:
Masz powierzchowne spojrzenie.
Na mapie nie zostały zaznaczone turystycznie najpopularniejsze regiony, tylko Obszary, które obejmują część tych regionów. Same regiony są za duże, żeby na nich wypoczywać - dojazdy do atrakcji porozrzucanych na nich zjedzą dużo czasu wypoczynku, który przecież jest ograniczony i z tego powodu trzeba go jak najwięcej wykorzystać, ale na wypoczywanie. Te zaznaczone na mapie Obszary nie są za duże i obejmują ciekawe części tych regionów, w
@Qullion: Mylisz się, w zimie jest sporo turystów przyjeżdzających na biegówki (Tomaszów), czy kuligi (Susiec). Oczywiście jak niema śniegu to i niema ludzi. Zima to też dobry okres aby wybrać się na linię Mołotowa.
@piant: miałem robotę do zrobienia niedaleko Józefowa, śniegu nie było i było zachmurzone niebo wieczorami. Straszne zadupie, depresja gwarantowana.
via Wykop
  • 0
@Brut_all:
Obecnie te Obszary pokazują, na jakim obszarze szukać atrakcji, które się podobają.
Do zaznaczenia wszystkich atrakcji znajdujących się na nich niezbędne jest wcześniejsze znalezienie ich wszystkich, a nie ma jednej mapy z nimi, na które są zaznaczone wszystkie, jakie istnieją na tych Obszarach. Wiem to ponieważ znalazłem kilka braków (na pewno nie wszystkie) na mapach z atrakcjami, z których korzystałem przy wyznaczaniu granic tych Obszarów, które jednak nie są przypadkowo
#!$%@? polska, koleś zrobił w miarę fajną mapę to przyszło stado baranów i #!$%@?ą, że #!$%@?, to brakuje 2 wsi do danego rejonu XDDDDDDDDDDD
Sam bym dodał jeszcze ze 3 rejony i poprawił każdy, ale nie krytykuję, bo nie chce mi się tego robić, to po #!$%@? mam krytykowac kogoś, kto to zrobił. To nie jest jakaś mapa państwowa za kase podatników XD
@_s_b: Od Wrocławia do Poznania NIC lol. W sumie to może nawet lepiej ;) Tam są takie fajne tereny nie potrzeba więcej osób ;)
@_s_b:
Ja rozumiem, że to wymaga ogromu czasu, ale w obecnej formie to jest mniej więcej tyle warte, ile mapa województw - są jakieś obszary z nazwami i to tyle.

Poza tym bez urazy, ale masz jakąś taką dziwną manierę słowną, albo próbujesz brzmieć mądrze i przynajmniej mnie to bardzo odpycha od czytania. Wypoczynek, wypoczynku, wypoczynkowi, wypoczywanie, korzystne dla wypoczynku, niekorzystne dla wypoczynku. czas wypoczynku, niezbędne dla wypoczynku. Serio brzmi jak
via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon:
Oczywiście, że by się znalazło. 10 wyznaczyłem na wybrzeżu, więc w pozostałych rodzajach też wyznaczyłem po 10, żeby było ich po równo. Łącznie jest ich 40, a więc wystarczająco, żeby mieć z czego wybierać.
via Wykop
  • 0
@darbarian:
Tak uważają osoby, które przerasta zrozumienie tego. Wybierasz sobie jeden z Obszarów, wyszukujesz atrakcje znajdujące się w nim, które się podobają i wypoczywasz na nim, korzystając z nich. Nigdy wcześniej nie powstały obszary, które wskazują gdzie szukać atrakcji, co bardzo ułatwia wykonanie tej czynności, ponieważ wtedy nie trzeba się zastanawiać się gdzie to robić.
via Wykop
  • 0
prawie całe Kaszuby pominięte, w tym słynne jezioro Wdzydze


@alaerion:
Kaszuby nie zostały pominięte. Nie znalazły się całe, ponieważ są za dużym regionem. OW "Kaszuby" obejmuje wiele znanych i ciekawych atrakcji na Kaszubach, więc będzie gdzie spędzać czas wypoczywając na tym Obszarze.
via Wykop
  • 0
@ffranek:
Taki wariant tego OW brałem pod uwagę, ale wybrałem ten, w którym jest więcej atrakcji Szlaku Naftowego. Gdyby jeszcze dodać do niego Rymanów i okolice, to jego powierzchnia przekroczyłaby 1100 km2, a przyjąłem, że wszystkie Obszary mają tyle mieć, żeby nie było większych i mniejszych, bo ktoś może uznać, że te mniejsze są gorsze, jako, że takie można odbierać jako te, na których jest mniej atrakcji.
via Wykop
  • 0
@Brut_all:
1. Przed tą mapą nie było wcześniej takiego było wielu propozycji wypoczynkowych zebranych w 1 miejscu i do tego zaznaczonych na mapie np: wszystkich miejscowości turystycznych w Polsce zaznaczonych na mapie (tylko ich na niej). To bardzo ułatwia wybieranie, gdzie wyjechać, ponieważ one są widoczne i nie trzeba szukać, gdzie one się znajdują.
2. Przed tą mapą nie było wcześniej takich obszarów, które wskazują, gdzie szukać atrakcji. Bez nich robisz
via Wykop
  • 0
@jasiekb:
Za daleko od Obszaru, żeby on ją objął. W pobliżu Białegostoku jest więcej ciekawych atrakcji niż w pobliżu Białowieży (Hajnówki), dlatego została wybrana właśnie ta lokalizacja Obszaru Wypoczynkowego na Podlasiu, która jest widoczna na mapie.