Wpis z mikrobloga

@StdPtr: To był tylko przykład, ale rozumiem że dyskwalifikujesz społeczeństwo z dyskusji o reformacji energetycznej, ekologii i elektryfikacji? Jak człowiek nieznający takich podstaw ma prawo wypowiadać się i decydować o budowie elektrowni atomowej czy zmianach w OZE?
  • Odpowiedz
@ZercaMirkoslaw: ale ty powiedziałeś że społeczeństwu trzeba tłumaczyć dlaczego płaci się za "energię" a nie za "prąd" XD co to ma wspólnego z reformacją energetyczną czy ekologią? xD
  • Odpowiedz
@StdPtr: I pewnie oczekujesz prostej, zwięzłej odpowiedzi. Nie ma takiej. Za to jest płacz o cenę za kilowat, za opłaty stałe, coraz gorsze rozliczanie prosumentów. Ale kończmy temat, podałem Ci tylko przykład że z pozoru proste zagadnienie wymaga większego nakładu czasu aby to wytłumaczyć, podczas gdy internetowy mędrzec rzuca nagłówkami w tematach których nie rozumie.
  • Odpowiedz
10 lat temu Max Kolonko, Korwin i Cejrowski, dzisiaj Dziki Trener, Mazurek i Stanowski. Zawsze ktoś musi Polakom tłumaczyć jak żyć xD


@Lolenson1888: nie Polakom tylko konserwom, kucom i innemu prawactwu xD
  • Odpowiedz
ale postawic Mazurka ze Stanowskim kolo takich tuz jak Kolonko czy Dziki Trener to naprawdę trzeba nie miec pojecia co sie pisze


@maczeta31: Mazurek i Stanowski mogą Kolonce (z czasów zanim dopadła go psychiczna choroba xD) BUTY CZYŚCIĆ
  • Odpowiedz
w 2015 i wczesniej Kolonko na wykopku uchodził za eksperta


@youngP: No tak było. Kolonko swego czasu to był number one dziennikarstwa, który brylował na salonach.
  • Odpowiedz
@nicminieprzychodzi: Nie masz pojęcia o czym piszesz. Żaden fizyk nie wytłumaczy Ci w prostych słowach modelu standardowego. Język jaki jest wstanie opisać teorie fizyczne to matematyka, bardzo zaawansowana, z którą eksperci mają problem i męczą się latami. Każda próba wytłumaczenia czegokolwiek językiem potocznym będzie często jedynie niepoprawnym przybliżeniem i prowadzi do powszechnie błędnego rozumienia nawet tak starych teorii jak mechanika kwantowa.
  • Odpowiedz
w ktorym rzekomo mądre wykopki, myślą, że "chłopski rozum" to jakieś wiejskie myślenie z dupy niczym nie poparte. XD


@Krupier: :D
na początku chciałem dać plusa, ale po tym już nie bardzo

zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy

czyli może być poparte np. wybiórczymi przekonaniami lub cherrypickowanymi danymi. Chłopski rozum jest bardzo podatny na różnego rodzaju błędy poznawcze.

jeśli udałoby się opasać Ziemię
  • Odpowiedz
@Lolenson1888 nie wiem czemu do grupy polityków/dziennikarzy, z poglądami których się pewnie nje zgadzasz, wrzuciłeś jakiegoś patusa, który dosłownie drze mordę na jakiś temat zadając pytania pokroju "co robili Ukraińcy wczoraj wieczorem na mojej ulicy?"
A w ogóle zestawienie ich z Mazurkiem, który to generalnie jest typem od robienia wywiadów w RMF to jest też dla mnie jakaś akrobacja
  • Odpowiedz
2 @StdPtr złożone problemy w przystępny sposób to tłumaczy Tomasz Rożek, a nie gość, który się wydziera, jak go coś #!$%@?, nie podając faktów, tylko opinie
  • Odpowiedz