Wpis z mikrobloga

@Otwarte_Okno: każda stawka większa niż zero jest wysoka skoro i tak za każdym razem kiedy chcę iść do lekarza to muszę zapłacić za to tak czy owak. Super publiczna służba zdrowia #!$%@?. Sprywatyzować to w #!$%@?, płacił za wizytę będę tak jak teraz, a przynajmniej haraczu nie trzeba będzie oddawać co miesiąc na kapitana państwo
@SkrytyZolw uuuuu nie wolno krytykować konowałów bo wspierasz rząd. UJ że potrafią brać pieniądze za leczenie które kompletnie się nie udaje i na ostatniej wizycie powiedzieć, no to ja już nie wiem jak Panu pomoc i wziąć hajs. Czy mechanik bierze kasę jak nie wie jak naprawić samochód?
A w temacie dentystycznym, dentystka chciała mi osłonę taką na bruksizm robić. Tępą dziunia nie potrafiła zauważyć że mam zgryz tet a tet. Podstawy
każda stawka większa niż zero jest wysoka skoro i tak za każdym razem kiedy chcę iść do lekarza to muszę zapłacić za to tak czy owak. Super publiczna służba zdrowia #!$%@?. Sprywatyzować to w #!$%@?, płacił za wizytę będę tak jak teraz, a przynajmniej haraczu nie trzeba będzie oddawać co miesiąc na kapitana państwo


@2-aminopirydyna: ah, kiedy jestes mlody a przy tym niesmiertelny i jedyne czego potrzebujesz od ochrony zdrowia to
@KosmicznyPaczek: Mam w rodzinie dentystów. Małżeństwo, mają własne gabinety. Ostatnio jak się widzieliśmy to powiedzieli, że nie pójdą na wybory bo ich inflacja nie dotyczy i mają to w dupie. Po prostu podniosą stawki, a kolejka p̶a̶c̶j̶e̶n̶t̶ó̶w̶ klientów nawet się nie zmniejszy.
@piotrlionel: Pierwotna przysięga Hipokratesa zakładała pomoc chorym "bez zapłaty". To się chyba zmieniło po IIWŚ, kiedy wykreślono ten fragment xd

Lekarze są odklejeni od rzeczywistości. Dla nich podniesienie płacy minimalnej to obraza, policzek w twarz i powód do jeszcze jednej podwyżki cennika, bo przecież nie może być tak, że zmniejszyła się różnica w zarobkach między de facto najbiedniejszymi a lekarzami. Środowiska prawnicze się tak samozaorały kilka lat temu, kiedy przyszedł PIS
@goparys: no wiadomo. 15 minut 250 jest uczciwa cena. Szkoda że nie można zlikwidować ograniczenia miejsc na speckach/uczelniach sztucznie zanizanych przez innych konowałów. A no tak, najcięższy zawód świata boi się konkurencji xD
@dr_Batman: W 2022 roku średnia stawka godzinowa lekarza wynosiła 185 zł (raport "Lekarze – oferty pracy"). Stawka specjalistów jest znacznie wyższa i wynosi od 200 do 350 zł za godzinę (kwoty brutto). Ci lekarze "6-7 k" to co najwyżej rodzinni, w jakichś małych przychodniach w Pcimiu Dolnym, którzy z ratowaniem życia nie mają dużo wspólnego. Zresztą pensje ustawowe (może o tym mówisz), które się często pojawiają w mediach są pensjami minimalnymi.