Wpis z mikrobloga

Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że jesteśmy (życie) po prostu strukturą zbudowaną z samoreplikujących się maszyn... komórka to samoreplikująca się fabryka w której pełno jest nano maszyn, ich finezja działania przyprawia o zawrót głowy.

DNA animation

#nauka #biologia #technologia #sf #medycyna
FX_Zus - Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że...
  • 95
  • Odpowiedz
@Smokk: Czyli osoba nieżyjąca (lub żyjąca po śmierci) może napisać posta na mikroblogu, co byłoby ostatecznym dowodem na życie po śmierci. Seems legit.
  • Odpowiedz
Wspominany tutaj film Photon jest do obejrzenia w całości na YouTube
https://youtu.be/OR3xi2W0OeQ

Bardzo polecam, sam się pozytywnie zaskoczyłem . Zapostowane przez OPa procesy, razem z całą dotychczasową historią człowieka, przedstawione w nietypowy sposób. Nie oddaje za psychologa po obejrzeniu, całość utrzymana w bardzo nihilstycznym tonie, kumpel po obejrzeniu chciał skakać z balkonu. Mimo to warto.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: ani pambuk ani symulacja (neo-religia), czy naprawdę za wszystkim co jest skomplikowane i nie wiemy dokładnie skąd się coś wzięło, w tym przypadku życie, musi stać jakiś inteligentny twórca?
  • Odpowiedz
@jarasny: pokazanie powstania RNA klasyczne. - latały nitki, zlepiały się i cyk - mamy maszynę i komputer w jednym. jak? nijak. pływały sobie miliony lat i same się zrobiły. film dla debili.
  • Odpowiedz
  • 1
@Manumortis: @chillin_monkey @jarasny obejrzałem "Fotona", rzeczywiście bardzo ciekawy, sposób wizualizacji tego wszystkiego otworzył mi nowe spojrzenie na parę rzeczy. Naszło mnie parę pytań po nim.... na przykład związek grawitacji z entropią... "życie" jako ewolucja materii jako algorytm wbudowany we wszechświat (bardzo podobny do tych sztucznej inteligencji) szukający maksymalnie skomplikowanej struktury możliwej do osiągnięcia w naszej rzeczywistości. Do tego jasno z tego filmu wynika, że ewolucja materii w bardziej
  • Odpowiedz
@FX_Zus: Skomplikowanie jest jedynie pochodną tego, że organizmy są zaprojektowane przez nieinteligentny design i nie ma tu możliwości rewizji i naprawy, nowe systemy są nadbudowywane na stare, te które jako tako działają są przekazywane dalej i utrwalane, te które nie działają są zabijane i wygaszane (w astronomicznych ilościach).

Człowiek jako jedyny ma przez inteligencję (narzędzie umożliwiające lepsze rozpychanie się w środowisku i kradnięcie gwiezdnej energii innym organizmom, przypadkowo umożliwiającą całe
  • Odpowiedz