Wpis z mikrobloga

Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że jesteśmy (życie) po prostu strukturą zbudowaną z samoreplikujących się maszyn... komórka to samoreplikująca się fabryka w której pełno jest nano maszyn, ich finezja działania przyprawia o zawrót głowy.

DNA animation

#nauka #biologia #technologia #sf #medycyna
FX_Zus - Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że...
  • 95
  • Odpowiedz
@ultra: opisany w Biblii Elohim stworzyli nas na swój obraz i podobieństwo, tylko robili sobie i robią igrzyska wojenne za co dostali wyrok pomra jak Adam psalm 82:6 Niedługo Mesjasz przybędzie ze swoimi rydwanami i zostaną pochwyceni i zacznie się królestwo boże na tysiąc lat
  • Odpowiedz
każde życie jakie istnieje i jego mechanizmy to wynik metody prób i błędów


@Mannequeen: jest różnica pomiędzy random(), a algorytmem newtona.

@FX_Zus: ciekawe, nie mniej i tak nie potrafie znaleźć tam miejsca na wolną wolę
  • Odpowiedz
  • 0
@Kalosz667: Rozumiem, że twoja wiedza jest na tyle nikła, ze nawet nie wiesz, dlaczego tego sie nie da zobaczyć pod mikroskopem.
  • Odpowiedz
W rzeczywistości jest to jeszcze bardziej złożone, pomija się tutaj całkowicie fakt iż wszystko to dzieje się w roztworze o pewnej temperaturze. To nie jest tak, że substrat idealnie celuje w miejsce przeznaczenia, w rzeczywistości mamy wiele różnych substratów jednocześnie w tym samym roztworze i wszystkie zbliżają się do miejsca aktywnego ale ten odpowiedni się z nim wiąże dzięki swym właściwościom (pasującej budowie przestrzennej i obecności odpowiednich grup funkcyjnych). To by jednak
  • Odpowiedz
@FX_Zus: Genetyka i proteomika, to nadzwyczajne gałęzie nauki. Dlatego niezmiernie #!$%@? mnie, jak jeden z drugim debil sobie żartuje z leku na raka albo ze szczepionek. WIemy tak niewiele i przy tym robimy tak dużo, że ludzie związani z powyższymi, powinni mieć właściwie z automatu nobla. Nazywanie kogoś kto jest specjalistą debilem, tylko dlatego, że odpowie - być może albo to zależy, to najgorszy objaw kretynizmu na tej planecie. Im ktoś
  • Odpowiedz
Ten film zmienił moje postrzeganie biologii


@FX_Zus: W nic dobrego nie zmienił, gdyż wciąż się nią irracjonalnie zachwycasz, podczas gdy reakcjami chemicznymi zwanymi życiem należy gardzić.
H.....0 - >Ten film zmienił moje postrzeganie biologii

@FXZus: W nic dobrego nie zmi...
  • Odpowiedz
szkoda że ludzie nie doceniają jakim cudem jest życie.


@krzywy_odcinek: Szkodą to jest to, że niestety duża część tych ludzi wciąż w wyniku urojeń traktuje zjawisko życia jako "cud", przez co irracjonalnie przypisuje mu pozytywną wartość i optuje za tym, aby było ono perpetuowane. Fakty są takie, iż szkodliwym absurdem jest doceniać coś, co doprowadziło do wymuszonego zaistnienia tryliardów czujących istot doświadczających destrukcyjnego działania sił fizycznych.
  • Odpowiedz
Nie dziwi koncept Boga - genialnego inżyniera, który zaprojektował bazę i wypuścił samopas, doglądając jak się kreacja rozwija i nie ingerując w nią.


@akyszeg: Taki koncept może nie dziwić jedynie odklejeńców podatnych na oderwane od rzeczywistości teorie. Fakty są takie, że działanie bezmózgich, chaotycznych, napierających sił fizycznych napędzających reakcje chemiczne w składającej się z atomów materii nie mogą mieć nic wspólnego z inteligentnym projektem.
  • Odpowiedz
@FX_Zus to jest tak skomplikowane, że aż trudno uwierzyć, że powstało to przypadkiem, to tak jakby klikać przez wieki ślepo w klawiaturę i przez przypadek stworzyć cyberpunka 2077, no kurde nierealne.
  • Odpowiedz
mówienie o antyfinezji jest jakimś belkotem ignoranta


@PWRXerXes: O ignorancji świadczy jedynie zachwycanie się zachodzeniem procesów chemicznych z udziałem kwasu deoksyrybonukleinowego objawiające się używaniem słów (finezja) sugerujących, jakoby miało to być coś dobrego, oraz prowadzące do wyrażania irracjonalnej aprobaty dla tych szkodliwych procesów, w wyniku których planeta, na której one zachodzą, stanowi jedną wielką mielarkę mięsa.
  • Odpowiedz