Wpis z mikrobloga

Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że jesteśmy (życie) po prostu strukturą zbudowaną z samoreplikujących się maszyn... komórka to samoreplikująca się fabryka w której pełno jest nano maszyn, ich finezja działania przyprawia o zawrót głowy.

DNA animation

#nauka #biologia #technologia #sf #medycyna
FX_Zus - Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że...
  • 95
  • Odpowiedz
@FX_Zus: Teraz sobie pomyśl, że to tylko animacja, a prawdziwy proces jest jeszcze bardziej zaawansowany i nasz organizm nie jest stały, tylko nieustanie się zmienia
  • Odpowiedz
Łeb lasuje się jak człowiek pomyśli jak to #!$%@? skomplikowane jest, zwłaszcza w tej skali xD Ile może rzeczy się #!$%@?ć po drodze, a to wszystko dziełem setek milionów lat dobierania zmian metodą prób i błędów xD. Nie dziwi koncept Boga - genialnego inżyniera, który zaprojektował bazę i wypuścił samopas, doglądając jak się kreacja rozwija i nie ingerując w nią.
  • Odpowiedz
@FX_Zus: za młody jesteś żeby pamiętać "Było sobie życie" czy przegapiłeś? To samo tylko w opcji animowanej z lektorem i fajnymi bohaterami.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: oczywiście, że to finezja.
Struktura 3d bialka decyduje np o jego właściwościach katalitycznych z kolei sama struktura wynika z kompozycji aminokwasów.
Używamy prostych katalizatorów żeby przeprowadzić proste reakcję chemiczne a organizm używa skrajnie wyspecjalizowanych katalizatorów do przeprowadzania b złożonych reakcji

Zwykla pompa protonowa zasilana różnica potencjałów
Synteza ATP przy pomocy pompy
Albo w przypadku roślin proton który wzbudza elektron w centralnie zlokalizowanym atomie magnezu w cząsteczek chlorofilu.

To tylko przykłady,
  • Odpowiedz
Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że jesteśmy (życie) po prostu strukturą zbudowaną z samoreplikujących się maszyn... komórka to samoreplikująca się fabryka w której pełno jest nano maszyn, ich finezja działania przyprawia o zawrót głowy.


@FX_Zus: a wczesniej nie wiedziales o tym? myslales ze jak czlowiek rosnie albo regeneruje sie?
  • Odpowiedz
@PWRXerXes

Struktura 3d bialka decyduje np o jego właściwościach katalitycznych z kolei sama struktura wynika z kompozycji aminokwasów.

Używamy prostych katalizatorów żeby przeprowadzić proste reakcję chemiczne a organizm używa skrajnie wyspecjalizowanych katalizatorów do przeprowadzania b złożonych reakcji

Zwykla pompa protonowa zasilana różnica potencjałów

Synteza ATP przy pomocy pompy

Albo w przypadku roślin proton który wzbudza elektron w centralnie zlokalizowanym atomie magnezu w cząsteczek chlorofilu.

To tylko przykłady, mówienie o antyfinezji jest jakimś
  • Odpowiedz
Animacje to sobie mogą. Ktoś wrzuci gameplay z quake 3 I da tytuł tak walczą czerwone krwinki, uwierzycie?
Niech dadzą nagranie z mikroskopu czy innej kamery z zoomem 4000x
Nie ma takiego filmu bo prawda jest taka że bug stworzył ludzi a naukowcy prubują odciągnąć ludzi od religii takimi głupimi animacjami
  • Odpowiedz
@FX_Zus:

nanoroboty


Ja na to patrzę bardziej jak na martwą materię wiedzioną prawami fizyki co rozwala mi mózg jeszcze bardziej
  • Odpowiedz
Wow. Nieźle to Bóg zaprojektował :)


@Luka_1985: ( _) co? Który z bogów to zaprojektował? Ten teraz? Ten katolicki? Ten od Islamu? Czy któryś z wielu greckich? A jak deszcz pada to znaczy, że aniołki płaczą?
  • Odpowiedz
@FX_Zus: Za kilkaset lat albo kilka tysięcy, przedstawiciel jakiegoś gatunku AI będzie zachwycać się nad kodem binarnym, if'ami, for'ami i patternami programistycznymi które odkryje w swoim kodzie z pomocą debuggera albo innego analizatora kodu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz