Wpis z mikrobloga

Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że jesteśmy (życie) po prostu strukturą zbudowaną z samoreplikujących się maszyn... komórka to samoreplikująca się fabryka w której pełno jest nano maszyn, ich finezja działania przyprawia o zawrót głowy.

DNA animation

#nauka #biologia #technologia #sf #medycyna
FX_Zus - Ten film zmienił moje postrzeganie biologii... teraz jest dla mnie jasne, że...
  • 95
  • Odpowiedz
  • 47
Ten kanał to jest mistrzostwo świata i powinien być jak dla mnie zawsze na głównej YT.
Wyjaśnienie chromosomu, podziału komórki... sygnał w postaci idącego nano-robota niosącego białko... aż ciężko uwierzyć, że to się dzieje teraz na olbrzymią skalę w każdym z nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
FX_Zus - Ten kanał to jest mistrzostwo świata i powinien być jak dla mnie zawsze na g...
  • Odpowiedz
@FX_Zus

teraz jest dla mnie jasne, że jesteśmy (życie) po prostu strukturą zbudowaną z samoreplikujących się maszyn


Dokładnie, zbędnie zaistniałe zlepki mięcha napędzane przez automatyczne siły fizyczne, które są szkodliwe dla tych zlepków. Rozmnażanie się ludzi niczym nie różni się od rozmnażania innych zwierząt jakby niektórzy chcieli. Nie jest to żadne "zakładanie rodziny", niczym nie różni sie u ogólnych podstaw od rozmnażania np. żab w lesie w kałuży.

komórka to samoreplikująca się
  • Odpowiedz
@FX_Zus: To jest już bardzo stary film, ale dzięki za przypomnienie. Rozwala mózg, jak sobie uświadomisz, że w każdej sekundzie i w każdej z miliardów komórek twojego ciała zachodzą tysiące takich procesów.
  • Odpowiedz
@FX_Zus: w kontekście zmiany postrzegania pewnych rzeczy związanych z ludzkim organizmem - kiedyś znajomy porównał narkotyki jako instukcję, szkic wysyłany do mózgu aby tymczasowo zmienił oprogramowanie. Bardzo mi się to porównanie spodobało muszę przyznać, całkiem sensowne.
  • Odpowiedz
@Foton_z_depresja: odpowiem na twoj komentarz pytaniem i byc moze zrozumiesz swoj blad w mysleniu.. kto zaprojektował np. samochod? Bóg czy człowiek? (Zakładając, że istnieje Bóg, w którego ty jak sądze nie wierzysz)
  • Odpowiedz
@FX_Zus: gdzieś widziałem animację wytwarzania ATP w mitochondrium, rozwala mózg, mając świadomość że dzięki temu procesowi żyjemy i mamy energię do poruszania się
  • Odpowiedz
@FX_Zus: bledy samoreplikacji komorek to dla mnie prawie-dowod, ze to nie dzielo żadnego boga, bardziej przypadku lub efekt pracy wyzszej rasy, ktora nie ustrzegla sie bledow. Jezeli bledy sa celowe to tez bardziej stawiam na zamysl inzynierski niz boską milośc w postaci siania chaosu, np rak u niewinnego dziecka
  • Odpowiedz